{boxplus href=|images/ii_2008/stypendysci/stypendysci_2008.jpg| title=|Studenci Informatyki stypendystami Ministra!|}{/boxplus}
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka przyznała stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2007/2008.  Wśród ponad 1050 stypendystów z całej Polski znalazło się pięcioro studentów Akademii Podlaskiej, w tym dwoje studentów Informatyki: Sławomir Drużba i Damian Kopeć. W dniu 19 lutego 2008 roku JM Rektor Akademii Podlaskiej prof. dr hab. Edward Pawłowski wraz z Prorektorem dr Ryszardem Drobą uroczyście wręczyli studentom pisma z ministerstwa informujące o tym wyróżnieniu. Już od kilku lat wśród wyróżnianych studentów naszej uczelni w przeważającej części są to studenci kierunku Informatyka - nie bez powodu - aktywnie uczestniczą w kołach naukowych, są organizatorami corocznej konferencji IGK, a także uczestniczą w programie wymiany studentów Socrates Erasmus. Nagrodzonym studentom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!