Mamy przyjemność poinformować, iż grupa studentów tworząca zespół ITC-Technology w składzie: Buczek Krzysztof (Akademia Podlaska, IBS PAN), Nożykowski Paweł (Politechnika Warszawska), Pochylski Łukasz (Politechnika Warszawska), Wereszczyński Andrzej (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) zwyciężając w KRAJOWYM KONKURSIE NA ROZWIĄZANIE INNOWACYJNE - „MŁODY WYNALAZCA 2008" organizowanego przez firmę  EUROBUSINESS – HALLER pod honorowym patronatem Pani prof. Barbary Kudryckiej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapewnili sobie możliwość prezentacji własnego projektu na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik  „ BRUSSELS INNOVA" ( Brussels Eureka) - listopad 2008. Projekt „System identyfikacji i śledzenia obiektów w czasie rzeczywistym"(HDPS) został zgłoszony do oceny przez Międzynarodowe Jury do nagrody Światowej Organizacji Własności Intelektualnej OMPI, gdzie zdobył złoty medal w kategorii Young Inventors.

Efektem pracy zespołu ITC–Technology jest produkt High Definition Positioning System (HDPS). System identyfikacji i śledzenia obiektów w czasie rzeczywistym jest fizyczną instalacją sprzętową. W praktyce oznacza to zespół urządzeń które są instalowane w pomieszczeniach – dowolnych przestrzeniach zamkniętych. Pojęcie „obiekty" dotyczy w tym ujęciu identyfikowanych pracowników, których parametry ruchu śledzi nagrodzony system.

Innowacyjność projektu przejawia się faktem wykorzystania precyzyjnej identyfikacji i śledzenia obiektów w przestrzeniach zamkniętych. Zamierzony cel udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu wynalazku będącego w trakcie uzyskania ochrony patentowej.

Wartość dla odbiorcy projektu:

• zwiększona wydajność i efektywność pracy dzięki analizie statystyk oraz dokładnej kontroli pracowników,
  • elastyczne sterowanie automatyką budynku, ułatwienie pracy, większy komfort,
  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników oraz obiektu,
  • eliminacja urządzeń weryfikujących tożsamość,
  • dostęp z poziomu przeglądarki internetowej.