Spis treści

{boxplus href=|images/ii_2010/igk_2010/igk_2010_05_wide.jpg| title=|VII Ogólnopolska Konferencja Inżynierii Gier Komputerowych|}{/boxplus}
W dniach 9-11 kwietnia 2010 roku odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Inżynierii Gier Komputerowych przygotowana przez Koło Naukowe Informatyków Genbit działające przy naszym instytucie. Podczas otwarcia konferencji głos zabrali Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych prof. dr hab. Iwona Szamrej-Foryś oraz opiekun KNI Genbit dr Jerzy Tchórzewski, którzy powitali uczestników.

Podczas dwóch pierwszych dni konferencji uczestnicy przedstawiali swoje referaty. Pod koniec drugiego dnia odbył się konkurs na najlepszy referat przedstawiony na konferencji. Zwycięzył referat Piotra Wróblewskiego oraz Jarosława Koszeli "Model zachowań obiektów w symulatorach pola walki i komputerowych grach wojennych", który zebrał najwięcej głosów uczestników.

Ostatniego dnia odbył się konkurs IT oraz na najlepszą grę stworzoną podczas konkursu Compo. Zwycięską drużyną został zespół "Kryzys". Drugi i trzecie miejsce zajęła drużyna "Rzeźnicy Inc." oraz drużyna Koła Naukowego Twórców Gier "POlygon". Nagrody wręczyli Przewodniczący Konferencji IGK Paweł Świtalski oraz opiekun KNI Genbit dr Jerzy Tchórzewski.