spotkanie wdi
Na zdjęciu: reprezentanci Zarządu KNI Genbit podczas Panelu Rektorskiego w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej

W dniach 24-25 marca 2015 roku w Warszawie w gmachu Wydziału MINI PW (Kampus Politechniki Warszawskiej) odbyła się konferencja Warszawskie Dni Informatyki. Organizatorami byli Fundacja Academic Partners, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Forum Uczelni Technicznych, Samorządy Studentów i Koła Naukowe warszawskich uczelni.

Tak jak co roku, tak i w tym liczne grono studentów informatyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach wzięło udział w tym wydarzeniu. Mogli oni wysłuchać sesji z zakresu informatyki i wziąć udział w warsztatach. Prezentacje dotyczyły m.in. aplikacji biznesowych, rozwoju oprogramowania, również mobilnego i WWW, zarządzania w IT, sieci i bezpieczeństwa. Warsztaty dotyczyły zarówno programowania jak i np. druku 3D.

Podczas wydarzenia odbyła się również Giełda Pracy IT. Firmy oferowały pracę, staż i praktyki. Można było wysłać własne CV i zebrać kontakty do rekruterów.

Dzień przed konferencją tj. 23 marca 2015 roku odbył się Panel Rektorski w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Dyskutowali na nim rektorzy warszawskich uczelni, senatorowie, ludzie świata biznesu i zaproszeni goście. Główne tematy, których dotyczyły obrady to: „E-learning: ciągle jeszcze bryczka bez konia (choć z silnikiem) czy już samochód?” oraz „Polska na rozdrożu: czy naukę w obecnej strukturze zapisujemy ciągle po stronie »szanse« czy już po stronie »problem«?”.

Na Panel Rektorski zaproszonymi uczestnikami byli m.in. Minister Administracji i Cyfryzacji, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej, Członkowie Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, rektorzy warszawskich uczelni (m.in. PW, PJATK, SGGW, SGH, UW, WWSI, WAT) i Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Słuchaczami byli m.in. przedstawiciele komisji sejmowych i senackich, przedstawiciele mediów, przedstawiciele studentów uczelni wyższych, w tym przedstawiciele kół naukowych, organizacji studenckich i samorządów uczelnianych. Także Koło Naukowe Informatyków Genbit dostało zaproszenie. Reprezentowało je część Zarządu KNI Genbit oraz przedstawiciele Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Nauk Ścisłych UPH tj. Marcin Kowalczyk (przewodniczący KNI Genbit, członek WRSS WNŚ), Bartosz Talma (wiceprzewodniczący KNI Genbit), Kamil Świątek (sekretarz KNI Genbit, członek WRSS WNŚ) oraz Paulina Czubaj (członek Koła Naukowego Studentów Matematyki, sekretarz WRSS WNŚ).

Autor tekstu:
Marcin Kowalczyk