tytulowe

W dniu 11 kwietnia 2015 roku w godzinach 11:00 - 18:00 w budynku Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51 odbyły się Siedleckie Targi Gier zorganizowane przez Koło Naukowe Informatyków Genbit. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie. Ponad 400 uczestników mogło zapoznać się z ofertą lokalnych firm produkujących lub wydających gry komputerowe, mobilne lub planszowe. Na odwiedzających czekały także pokazy cosplay, ASG, lasertag, drona, robotów i druku 3D. Fani komiksów i seriali mogli zaopatrzyć się w licencjonowane gadżety na jednym ze stoisk.

Jedną z większych atrakcji był niewątpliwie turniej w Counter-Strike: Global Offensive, który przyciągnął bardzo dużo obserwujących. Spośród kilkuset chętnych, tylko osiem trzyosobowych drużyn mogło wziąć udział w rozgrywkach. Po siedmiu godzinach emocjonujących meczy, zwyciężyła drużyna TOP1. Dla drużyn z podium czekały atrakcyjne nagrody: kupony na grę McPixel podarowane przez Sosa Sosowskiego, darmowe wejściówki do Strefy Lasertag oraz dyplomy i medale przygotowane przez organizatorów.

Drugim przyciągającym uwagę stoiskiem była prezentacja gry Color Heroes Saga firmy Galante. Wystawcy zorganizowali konkurs polegający na graniu w ich jeszcze nie wydaną grę. Osoba, która do godziny 17.15 osiągnęła najwyższy wyniki (352 punkty) wygrała nowoczesny tablet.

Dzięki temu, że podczas wydarzenia dopisała ładna pogoda, przez cały dzień mogliśmy podziwiać piękne modelki Wschodnich Projektów Fotograficznych na parkingu Wydziału Nauk Ścisłych, gdzie – w ramach wystawy cosplay – odbywała się sesja fotograficzna.

Wydarzenie odwiedziły również media – TVP Warszawa, Radio Podlasie, Radio RDC oraz TV Wschód.

Foto: Mariusz Baczyński