Aktualności

tytulowe

W dniu 11 kwietnia 2015 roku w godzinach 11:00 - 18:00 w budynku Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51 odbyły się Siedleckie Targi Gier zorganizowane przez Koło Naukowe Informatyków Genbit. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie. Ponad 400 uczestników mogło zapoznać się z ofertą lokalnych firm produkujących lub wydających gry komputerowe, mobilne lub planszowe. Na odwiedzających czekały także pokazy cosplay, ASG, lasertag, drona, robotów i druku 3D. Fani komiksów i seriali mogli zaopatrzyć się w licencjonowane gadżety na jednym ze stoisk.


Jedną z większych atrakcji był niewątpliwie turniej w Counter-Strike: Global Offensive, który przyciągnął bardzo dużo obserwujących. Spośród kilkuset chętnych, tylko osiem trzyosobowych drużyn mogło wziąć udział w rozgrywkach. Po siedmiu godzinach emocjonujących meczy, zwyciężyła drużyna TOP1. Dla drużyn z podium czekały atrakcyjne nagrody: kupony na grę McPixel podarowane przez Sosa Sosowskiego, darmowe wejściówki do Strefy Lasertag oraz dyplomy i medale przygotowane przez organizatorów.

Drugim przyciągającym uwagę stoiskiem była prezentacja gry Color Heroes Saga firmy Galante. Wystawcy zorganizowali konkurs polegający na graniu w ich jeszcze nie wydaną grę. Osoba, która do godziny 17.15 osiągnęła najwyższy wyniki (352 punkty) wygrała nowoczesny tablet.

Dzięki temu, że podczas wydarzenia dopisała ładna pogoda, przez cały dzień mogliśmy podziwiać piękne modelki Wschodnich Projektów Fotograficznych na parkingu Wydziału Nauk Ścisłych, gdzie – w ramach wystawy cosplay – odbywała się sesja fotograficzna.

Wydarzenie odwiedziły również media – TVP Warszawa, Radio Podlasie, Radio RDC oraz TV Wschód.  

Fotogaleria

 

Foto: Mariusz Baczyński

Ogłoszenia


Dlaczego warto studiować informatykę?

Wewnątrz biura czterej pracownicy pochyleni nad projektem przy biurku

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

  • programowanie systemów i baz danych,
  • systemy i sieci komputerowe,
  • grafika komputerowa,
  • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

  • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
  • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
  • sieci komputerowe i systemy rozproszone.