tytulowe
20 maja w Instytucie Informatyki, z inicjatywy Dyrektora prof. dr hab. inż. Andrzeja Barczaka, odbył się drugi otwarty konkurs programistyczny "kodigo 2015", pod patronatem Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych dr hab. Wiesławy Barszczewskiej, prof UPH.

Konkurs przygotował komitet organizacyjny: dr inż. Mirosław Barański-przewodniczący, dr Andrzej Salamończyk, dr Ewa Szczepanik oraz studenci: Joanna Dańko i Maciej Piechocki. Zadania (dostępne na stronie konkursu kodigo.ii.uph.edu.pl) zostały przygotowane przez jury w składzie: dr Andrzej Salamończyk - przewodniczący, dr inż. Mirosław Barański, dr Ewa Szczepanik,  mgr Waldemar Bartyna, mgr Kamil Skarżyński.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród studentów mimo, że zaproszeni byli też uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W środę 20 maja o godz. 10.00 osiemnaście osób przystąpiło do rozwiązywania zadań.  Uczestnicy mieli o co walczyć. Atrakcyjne nagrody rzeczowe: aparat fotograficzny za zajęcie pierwszego miejsca, czytnik e-book za zajęcie drugiego miejsca i dwie książki o tematyce informatycznej: jedna za zajęcie trzeciego miejsca a druga, jako nagroda specjalna dla najlepszego ucznia (z powodu braku uczniów, książkę otrzymał laureat 4 miejsca) zostały ufundowane przez Panią Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych oraz Instytut Informatyki.  Ponadto firma ISOLUTION (http://www.isolution.pl) ufundowała trzy nagrody specjalne, a mianowicie 3 płatnestaże dla trzech najlepszych studentów kierunku informatyka.

Zwycięzcami drugiej edycji konkursu zostali:

1 miejsce -  Tomasz Czubaszek  (student 2 roku studiów inżynierskich, kierunek Informatyka UPH)
2 miejsce - Jacek Gołębiewski  (student 3 roku studiów inżynierskich, kierunek Informatyka UPH)
3 miejsce - Mateusz Dybciak (student 3 roku studiów inżynierskich, kierunek Informatyka UPH)

Laureatom nagrody wręczyli: Prodziekan Wydziału Nauk Ścisłych ds. Nauki dr hab.Danuta Branowska, prof. UPH oraz Zastępca Dyrektora Instytutu Informatyki dr inż. Mirosław Barański.

Gratulujemy :)

Foto: Piotr Uziak