tytulowe

W ramach współpracy Instytutu Informatyki z firmą ISOLUTION Sp. z o.o. S.K.A. (www.isolution.pl) dnia 02.12.2015 w Instytucie Informatyki, Wydziału Nauk Ścisłych UPH Siedlce, odbyły się warsztaty na temat: Tworzenie i projektowanie gier komputerowych i mobilnych. Warsztaty poprowadzili: Kamil Wdowczyk konsultant firmy ISOLUTION Sp. z o.o. S.K.A.

Zainteresowanie warsztatami było ogromne, uczestniczyło w nich ok. 110 studentów i pracowników głównie Instytutu Informatyki.  W ramach warsztatów uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak krok po kroku wygląda proces powstawania  gier. Mieli oni możliwość własnoręcznie stworzyć kopię bardzo popularnej gry mobilnej Flappy Bird.  Następnie wykonana gra została wyeksportowana do formatu APK pozwalającego na instalowanie go na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Uczestnicy mieli także możliwość pracy z  projektem gry przygodowej. Otrzymali częściowo gotowy silnik gry przygodowo-zręcznościowej i rozszerzali jej możliwości implementując różne rodzaje pułapek i przeciwników.

UWAGA: Firma ISOLUTION  Sp. z o.o. S.K.A. bardzo dziękuje za tak liczny udział studentów w warsztatach i jednocześnie zwraca się z prośbą do uczestników o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety oceniającej warsztat. Wypełnienie zajmie maksymalnie 2 min, a może pomóc w lepszym przygotowaniu się prowadzących do kolejnego spotkania.

Link do ankiety: http://goo.gl/forms/yBMfZueQhv

Już teraz zapraszamy na kolejne warsztaty oraz spotkania z firmą ISOLUTION Sp. z o.o. S.K.A.

Foto: Piotr Uziak