Aktualności

tytulowe

W ramach współpracy Instytutu Informatyki z firmą ISOLUTION Sp. z o.o. S.K.A. (www.isolution.pl) dnia 02.12.2015 w Instytucie Informatyki, Wydziału Nauk Ścisłych UPH Siedlce, odbyły się warsztaty na temat: Tworzenie i projektowanie gier komputerowych i mobilnych. Warsztaty poprowadzili: Kamil Wdowczyk konsultant firmy ISOLUTION Sp. z o.o. S.K.A.

Zainteresowanie warsztatami było ogromne, uczestniczyło w nich ok. 110 studentów i pracowników głównie Instytutu Informatyki.  W ramach warsztatów uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak krok po kroku wygląda proces powstawania  gier. Mieli oni możliwość własnoręcznie stworzyć kopię bardzo popularnej gry mobilnej Flappy Bird.  Następnie wykonana gra została wyeksportowana do formatu APK pozwalającego na instalowanie go na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Uczestnicy mieli także możliwość pracy z  projektem gry przygodowej. Otrzymali częściowo gotowy silnik gry przygodowo-zręcznościowej i rozszerzali jej możliwości implementując różne rodzaje pułapek i przeciwników.


UWAGA: Firma ISOLUTION  Sp. z o.o. S.K.A. bardzo dziękuje za tak liczny udział studentów w warsztatach i jednocześnie zwraca się z prośbą do uczestników o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety oceniającej warsztat. Wypełnienie zajmie maksymalnie 2 min, a może pomóc w lepszym przygotowaniu się prowadzących do kolejnego spotkania.

Link do ankiety: http://goo.gl/forms/yBMfZueQhv


Już teraz zapraszamy na kolejne warsztaty oraz spotkania z firmą ISOLUTION Sp. z o.o. S.K.A.

FotogaleriaFoto: Piotr Uziak

Ogłoszenia


Dlaczego warto studiować informatykę?

Wewnątrz biura czterej pracownicy pochyleni nad projektem przy biurku

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

  • programowanie systemów i baz danych,
  • systemy i sieci komputerowe,
  • grafika komputerowa,
  • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

  • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
  • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
  • sieci komputerowe i systemy rozproszone.