Aktualności

WDI 2016 tytulowa

22-23 marca 2016 roku w Warszawie odbyła się kolejna edycja Warszawskich Dni Informatyki. To największe wydarzenie IT w Polsce adresowane do studentów i profesjonalistów odbyło się w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Organizatorami byli Fundacja Academic Partners, Koło Naukowe Informatyków PW, samorządy studentów, koła naukowe warszawskich uczelni i inne organizacje. Partnerami wydarzenia były branżowe media, firmy, instytucje, a także Koło Naukowe Informatyków Genbit oraz Siedleckie Targi Gier.

Wyjazd na Warszawskie Dni Informatyki stał się coroczną tradycją KNI Genbit oraz studentów informatyki naszej Uczelni. Jest to ważne wydarzenie, gdyż pozwala zdobyć najświeższą wiedzę prosto od praktyków i profesjonalistów. Miało miejsce blisko 100 prezentacji i warsztatów, dzięki którym uczestnicy mieli okazję poznać nowe technologie, rozwiązania biznesowe, proces produkcji oprogramowania, a także zgłębić tajniki bezpieczeństwa i urządzeń mobilnych. Równolegle odbyła się Giełda Pracy IT. Jest to ważne dla studentów starszych lat i absolwentów, gdyż mogli znaleźć pracę w uznanych na rynku firmach. Studenci młodszych lat mieli możliwość rozeznać się na rynku pracy i znaleźć atrakcyjne miejsce na praktyki. Oprócz tego miało miejsce wiele konkursów i innych atrakcji. Obszerna relacja dostępna tutaj: Relacja z Warszawskich Dni Informatyki 2016.

Od dwóch lat najaktywniejsi członkowie KNI Genbit są zapraszani przez organizatorów na Panel Rektorski odbywający się dzień przed konferencją w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Tematyka dotyczyła trendów technologicznych w informatyce. Rektorzy warszawskich uczelni przedstawiali tematy (innowacyjny produkt lub technologię), które mają szansę odnieść sukces w najbliższych latach. Każda wypowiedź była połączona z dyskusją zaproszonych gości. Wśród nich byli: ministrowie, rektorzy, przedstawiciele władz i firm. Koło Naukowe Informatyków Genbit reprezentowali: Robert Biernat (rzecznik KNI Genbit) oraz Marcin Kowalczyk (przewodniczący KNI Genbit kadencji 2013-2015).

Autor tekstu:

Marcin Kowalczyk

 

Na zdjęciu: Reprezentanci KNI Genbit podczas Panelu Rektorskiego w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej

Ogłoszenia


Dlaczego warto studiować informatykę?

Wewnątrz biura czterej pracownicy pochyleni nad projektem przy biurku

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

  • programowanie systemów i baz danych,
  • systemy i sieci komputerowe,
  • grafika komputerowa,
  • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

  • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
  • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
  • sieci komputerowe i systemy rozproszone.