WDI 2016 tytulowa

22-23 marca 2016 roku w Warszawie odbyła się kolejna edycja Warszawskich Dni Informatyki. To największe wydarzenie IT w Polsce adresowane do studentów i profesjonalistów odbyło się w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Organizatorami byli Fundacja Academic Partners, Koło Naukowe Informatyków PW, samorządy studentów, koła naukowe warszawskich uczelni i inne organizacje. Partnerami wydarzenia były branżowe media, firmy, instytucje, a także Koło Naukowe Informatyków Genbit oraz Siedleckie Targi Gier.

Wyjazd na Warszawskie Dni Informatyki stał się coroczną tradycją KNI Genbit oraz studentów informatyki naszej Uczelni. Jest to ważne wydarzenie, gdyż pozwala zdobyć najświeższą wiedzę prosto od praktyków i profesjonalistów. Miało miejsce blisko 100 prezentacji i warsztatów, dzięki którym uczestnicy mieli okazję poznać nowe technologie, rozwiązania biznesowe, proces produkcji oprogramowania, a także zgłębić tajniki bezpieczeństwa i urządzeń mobilnych. Równolegle odbyła się Giełda Pracy IT. Jest to ważne dla studentów starszych lat i absolwentów, gdyż mogli znaleźć pracę w uznanych na rynku firmach. Studenci młodszych lat mieli możliwość rozeznać się na rynku pracy i znaleźć atrakcyjne miejsce na praktyki. Oprócz tego miało miejsce wiele konkursów i innych atrakcji. Obszerna relacja dostępna tutaj: Relacja z Warszawskich Dni Informatyki 2016.

Od dwóch lat najaktywniejsi członkowie KNI Genbit są zapraszani przez organizatorów na Panel Rektorski odbywający się dzień przed konferencją w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Tematyka dotyczyła trendów technologicznych w informatyce. Rektorzy warszawskich uczelni przedstawiali tematy (innowacyjny produkt lub technologię), które mają szansę odnieść sukces w najbliższych latach. Każda wypowiedź była połączona z dyskusją zaproszonych gości. Wśród nich byli: ministrowie, rektorzy, przedstawiciele władz i firm. Koło Naukowe Informatyków Genbit reprezentowali: Robert Biernat (rzecznik KNI Genbit) oraz Marcin Kowalczyk (przewodniczący KNI Genbit kadencji 2013-2015).

Autor tekstu:

Marcin Kowalczyk

Na zdjęciu: Reprezentanci KNI Genbit podczas Panelu Rektorskiego w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej