W dniu 24 lutego 2017 r. w Instytucie Informatyki odbyło się 0010 Seminarium Koła Naukowego Programistów.

Seminarium stanowiło możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami informatycznymi nie tylko poprzez wykład i dyskusje, ale także szanse obserwowania praktycznego działania środowiska programistycznego ze względu na odbytą sesje „live codingu” podczas jednego z wystąpień.

W wydarzeniu uczestniczyły 22 osoby. Była to okazję do zapoznanie się z nową wiedzą nie tylko dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, ale także dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Zostały zaprezentowane następujące wystąpienia:

Liczne pytania i stanowiska stanowiły okazje do rozwoju dla studentów umiejętności argumentowania w dyskusji, uzasadniania własnego stanowiska. Była to także możliwość ćwiczeń z wystąpień publicznych.