Aktualności

tytulowe

W dniu 10 marca 2017 r. w Instytucie Informatyki odbyło się 0011 Seminarium Koła Naukowego Programistów.

Wydarzenie stanowiło możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami informatycznymi. Ponownie odbyła się sesja „live codingu” podczas jednego z wystąpień. Była to okazja do uzyskania dużej dawki wiedzy przez 15 obecnych osób, nie tylko z naszej uczelni, ale także z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Niektóre z prezentacji stanowiły przekazanie własnych doświadczeń z najnowszymi technologiami z pracy zawodowej w zakresie programowania, ale także projektowania interfejsu użytkownika lub zarządzania projektami.

Prezentacji studenta Kamila Breguły zmierzała do usprawnienia funkcjonowania Koła poprzez przekazanie doświadczeń z wykorzystania narzędzi wspierających zarządzanie projektami. Wystąpienie to miało na celu zwiększenie zaangażowanie członków Koła i usprawnienie obiegu informacji o bieżącej działalności. Stanowiło ono okazję do wyjaśnienia wątpliwości członków.

Natomiast wystąpienie studenta Karola Breguły stanowiło wsparcie dla projektu Koła realizowanego przez studentów Piotra Graniszewskiego, Karola Karwoskiego i Jakub Malinowskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Klub Jagiellońskim odpowiedzialnym za utrzymanie aplikacji „Pola. Zabierz ją na zakupy.”.

Celem projektu jest opracowanie praktycznego narzędzia, które pozwoli bezpośrednio z aplikacji Facebook Messenger na uzyskanie informacji do oceny produktów, które kupujemy na co dzień. Na podstawie fotografii kodu kreskowego z dowolnego produktu będzie możliwe ustalenie licznych informacji o firmie, która go wyprodukowała – czy dany producent opiera się na polskim kapitale, ma u nas swoją produkcję, tworzy wykwalifikowane miejsca pracy, jest częścią zagranicznego koncernu.

W seminarium w roli prelegentów wystąpili:

Wydarzenie stanowiło kontynuacje zainaugurowanego w styczniu 2017 roku cyklu Seminariów naukowych w Instytucie Informatyki UPH. Polecamy uwadze relacje także z pozostałych wydarzeń cyklu:

Jesteśmy przekonani, że wiedza przekazana przez prelegentów zostanie dobrze wykorzystana w przyszłości.

Kacper Makowski

Karol Breguła

Fotogaleria

Fot. Piotr Graniszewski

Ogłoszenia


Dlaczego warto studiować informatykę?

Wewnątrz biura czterej pracownicy pochyleni nad projektem przy biurku

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

  • programowanie systemów i baz danych,
  • systemy i sieci komputerowe,
  • grafika komputerowa,
  • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

  • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
  • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
  • sieci komputerowe i systemy rozproszone.