tytulowe

W dniu 10 marca 2017 r. w Instytucie Informatyki odbyło się 0011 Seminarium Koła Naukowego Programistów.

Wydarzenie stanowiło możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami informatycznymi. Ponownie odbyła się sesja „live codingu” podczas jednego z wystąpień. Była to okazja do uzyskania dużej dawki wiedzy przez 15 obecnych osób, nie tylko z naszej uczelni, ale także z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Niektóre z prezentacji stanowiły przekazanie własnych doświadczeń z najnowszymi technologiami z pracy zawodowej w zakresie programowania, ale także projektowania interfejsu użytkownika lub zarządzania projektami.

Prezentacji studenta Kamila Breguły zmierzała do usprawnienia funkcjonowania Koła poprzez przekazanie doświadczeń z wykorzystania narzędzi wspierających zarządzanie projektami. Wystąpienie to miało na celu zwiększenie zaangażowanie członków Koła i usprawnienie obiegu informacji o bieżącej działalności. Stanowiło ono okazję do wyjaśnienia wątpliwości członków.

Natomiast wystąpienie studenta Karola Breguły stanowiło wsparcie dla projektu Koła realizowanego przez studentów Piotra Graniszewskiego, Karola Karwoskiego i Jakub Malinowskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Klub Jagiellońskim odpowiedzialnym za utrzymanie aplikacji „Pola. Zabierz ją na zakupy.”.

Celem projektu jest opracowanie praktycznego narzędzia, które pozwoli bezpośrednio z aplikacji Facebook Messenger na uzyskanie informacji do oceny produktów, które kupujemy na co dzień. Na podstawie fotografii kodu kreskowego z dowolnego produktu będzie możliwe ustalenie licznych informacji o firmie, która go wyprodukowała – czy dany producent opiera się na polskim kapitale, ma u nas swoją produkcję, tworzy wykwalifikowane miejsca pracy, jest częścią zagranicznego koncernu.

W seminarium w roli prelegentów wystąpili:

Wydarzenie stanowiło kontynuacje zainaugurowanego w styczniu 2017 roku cyklu Seminariów naukowych w Instytucie Informatyki UPH. Polecamy uwadze relacje także z pozostałych wydarzeń cyklu:

Jesteśmy przekonani, że wiedza przekazana przez prelegentów zostanie dobrze wykorzystana w przyszłości.

Kacper Makowski

Karol Breguła