tytulowe

27 kwietnia na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego odbyło się spotkanie programistów mieszkających w Siedlcach i okolicy.

Spotkanie cieszyło się dużą frekwencją. Przybyło 30 osób. Co cenne dla nas, w większości nie byli to nasi studenci, a praktycy i pasjonaci informatyki. Podczas spotkania przedstawiono trzy tematy:

• "SOLIDny kod" -Rafał Muszyński Programowanie nie jest tylko zwykłym "klepaniem kodu". Tworzenie oprogramowania wymaga od programistów wysokiej samodyscypliny i wielu umiejętności pozwalających na pisanie solidnego kodu. Jednym z wielu kroków do pisania dobrego kodu jest poznanie zasad S.O.L.I.D., które postaram się krótko omówić i przedstawić na przykładach.
  • "HTTP Cache - dlaczego/kiedy/jak?" -Paweł Mikołajczuk
    HTTP Cache to najważniejsza warstwa cache w twojej aplikacji i najczęściej pomijana.
  • "Twój pierwszy startup" -Karol Wójciszko o projektach informatycznych
    Praktyczne porady na temat tworzenia startupów dla początkujących. Dowiesz się czym charakteryzuje się dobry pomysł, poznasz kilka metod ułatwiających tworzenie własnego produktu - jest to porcja wiedzy jaką sam chciałbym uzyskać przed stworzeniem pierwszego startupu.

Spotkanie pozwoliło zintegrować pracowników branży IT i studentów Uniwersytetu, a także obecnych nauczycieli akademickich.  Planujemy, aby spotkania miały cykliczny charakter.

Sponsorem wydarzenia była firma TechMedia. Partnerem medialnym wydarzenia jest serwis SiedlceOnline, który zamieścili własną relacje. Koło Naukowe Programistów wspierał wydarzenie organizacyjne.

Z wyrazami szacunku,
Kamil Breguła