W dniu 12 maja 2017 r. w Instytucie Informatyki odbyło się 0101 Seminarium Koła Naukowego Programistów.

Wydarzenie umożliwiło przedstawienie  technologii poznanych przez prelegentów.

Odbyła się sesja „live codingu” podczas jednego z wystąpień. Była to okazja do uzyskania dużej dawki wiedzy i umiejętności praktycznych w procesach graficznych.

Niektóre z prezentacji stanowiły przekazanie własnych doświadczeń z najnowszymi technologiami z pracy zawodowej w zakresie zastosowań informatyki, ale także sztucznej inteligencji.

Prezentacje ukazywały w prawdziwych przykładach technologie, na wielu płaszczyznach - od programowania scen artystycznych do wpływu informatyki na szeroko pojętą gospodarkę. Liczne pytania i stanowiska stanowiły okazję do rozwoju dla studentów umiejętności argumentowania w dyskusji, uzasadniania własnego stanowiska. Była to także możliwość ćwiczeń z wystąpień publicznych.

W seminarium w roli prelegentów wystąpili:

• Kamil Breguła - Wiadomości z Koła
  • Piotr Graniszewski – UPS! - gdy prądu brak
  • Marcin Izdebski – Zastosowanie informatyki w inteligentnych domach.
  • Adam Miros – Technika programowania scen artystycznych, protokół DMX
  • Jarosław Kamiński – Made in Poland, czyli aplikacje mobilne wspierające  polską gospodarkę.
  • Kacper Makowski – CS:GO - czyli jak zostać proplayerem
  • Marcin Kowalczyk – Uczenie komputerów inteligencji czyli Machine Learning
  • Kamil Breguła – Wordpress - dlaczego osiągnął tak sukces? - omówienie techniczne
  • Hubert Świerczewski – Rak w klubie

Wydarzenie stanowiło kontynuację zainaugurowanego w styczniu 2017 roku cyklu seminariów naukowych w Instytucie Informatyki UPH. Polecamy uwadze relacje także z pozostałych wydarzeń cyklu:

Wyrażamy nadzieję, iż prezentowane tematy zarówno poszerzają horyzonty jak i integrują środowisko studenckie.