Tekst

logo knp

W dniu 8 marca 2018 r. w Instytucie Informatyki odbyło się 0111 Seminarium Koła Naukowego Programistów. Wydarzenie umożliwiło przedstawienie  technologii poznanych przez prelegentów. Odbył się pokaz zastosowania rozproszonego systemu kontroli wersji GIT. Była to okazja do uzyskania dużej dawki wiedzy i umiejętności praktycznych w procesach tworzenia projektów w grupach kilkuosobowych. Niektóre z prezentacji stanowiły przekazanie własnych doświadczeń z najnowszymi technologiami z pracy zawodowej w zakresie zastosowań informatyki, Internetu rzeczy i bezpieczeństwa. Jedna z prezentacji dotyczyła konferencji Confitura 2017, jednej z lepszych konferencji javowych, z której można przywieść sporą dawkę wiedzy i rad dotyczących programowania. Po tej prezentacja większość zgromadzonych na seminarium osób wyraziła chęć wyjazdu na Confiturę 2018, która odbędzie się 30 czerwca 2018 roku w Warszawie. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Jedna z prezentacji dotyczyła operacji na wielu wątkach. Słuchacze wynieśli sporą wiedzę o działaniu na wątkach i pułapkach wynikających z ich stosowania.  Liczne pytania i stanowiska stanowiły okazję do rozwoju dla studentów umiejętności argumentowania w dyskusji, uzasadniania własnego stanowiska oraz poszerzenia wiedzy. Była to także możliwość ćwiczeń z wystąpień publicznych.

W seminarium w roli prelegentów wystąpili:

- Piotr Graniszewski                 Docker i maszyna wirtualna – czym się różnią?

- Mateusz Korbut                    GIT - System kontroli wersji

- Marek Polak                          Szum w generacji proceduralnej

- Maciej Nazarczuk                  Kiedy a != a...

- Hubert Świerczewski             Relacja z Confitury 2017

Wydarzenie stanowiło kontynuację zainaugurowanego w styczniu 2017 roku cyklu seminariów naukowych w Instytucie Informatyki UPH. Polecamy uwadze relacje także z pozostałych wydarzeń cyklu:

Wyrażamy nadzieję, iż prezentowane tematy zarówno poszerzają horyzonty jak i integrują środowisko studenckie. Zapraszamy na kolejne seminaria wszystkich chętnych, zarówno szkoły jak i wszystkie osoby, które chcą poszerzać swoją pasję informatyczną.

box 4

box 1

box 2

Studia podyplomowe

box 3

Oferujemy studia podyplomowe z zakresu informatyki i zastosowań informatyki.

Oferta dla biznesu

box 5

Instytut Informatyki posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych pracowników, którzy realizują projekty zarówno badawczo-rozwojowe, ale również prace z zakresu projektowania, programowania i wdrażania rozwiązań informatycznych. Prowadzona jest aktywna współpraca z przemysłem w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii. Zapraszamy do nawiązania współpracy, oferujemy dogodne warunki i terminową realizację zadań.

Obszary działalności badawczo-rozwojowej Instytutu Informatyki UPH w Siedlcach:

1. Integracja algorytmów sztucznej inteligencji (algorytmy ewolucyjne, konwolucyjne sieci neuronowe, uczenie maszynowe, automaty komórkowe) w rozwiązaniach informatycznych.
  2. Projektowanie i wdrażanie zaawansowanych systemów informatycznych opartych na algorytmach rozpoznawania obrazu (w tym systemy OCR, OMR), klasyfikacji obrazów, detekcji obiektów, cyfrowego przetwarzania obrazów, eksploracja danych.
  3. Optymalizacja zadań złożonych obliczeniowo i ich zrównoleglanie w oparciu o systemy chmurowe oraz procesory graficzne.
  4. Zastosowanie algorytmów planowania (przybliżonych oraz dokładnych) w procesach decyzyjnych wielokryterialnych (w tym problemach NP-trudnych).
  5. Wdrażanie systemów bezpieczeństwa komputerowego, działania audytowe w zakresie bezpieczeństwa komputerowego, implementacja rozwiązań sztucznej inteligencji w istniejących zabezpieczeniach.
  6. Programowanie autonomicznych robotów działających w środowiskach zamkniętych.
  7. Zastosowanie programowalnych układów FPGA w procesach sztucznej inteligencji.
  8. Inżynieria oprogramowania, rozwój oprogramowania.
  9. Symulacja komputerowa, modelowanie matematyczne.