Aktualności

logo knp

W dniu 8 marca 2018 r. w Instytucie Informatyki odbyło się 0111 Seminarium Koła Naukowego Programistów. Wydarzenie umożliwiło przedstawienie  technologii poznanych przez prelegentów. Odbył się pokaz zastosowania rozproszonego systemu kontroli wersji GIT. Była to okazja do uzyskania dużej dawki wiedzy i umiejętności praktycznych w procesach tworzenia projektów w grupach kilkuosobowych. Niektóre z prezentacji stanowiły przekazanie własnych doświadczeń z najnowszymi technologiami z pracy zawodowej w zakresie zastosowań informatyki, Internetu rzeczy i bezpieczeństwa. Jedna z prezentacji dotyczyła konferencji Confitura 2017, jednej z lepszych konferencji javowych, z której można przywieść sporą dawkę wiedzy i rad dotyczących programowania. Po tej prezentacja większość zgromadzonych na seminarium osób wyraziła chęć wyjazdu na Confiturę 2018, która odbędzie się 30 czerwca 2018 roku w Warszawie. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Jedna z prezentacji dotyczyła operacji na wielu wątkach. Słuchacze wynieśli sporą wiedzę o działaniu na wątkach i pułapkach wynikających z ich stosowania.  Liczne pytania i stanowiska stanowiły okazję do rozwoju dla studentów umiejętności argumentowania w dyskusji, uzasadniania własnego stanowiska oraz poszerzenia wiedzy. Była to także możliwość ćwiczeń z wystąpień publicznych.

W seminarium w roli prelegentów wystąpili:

 •  Piotr Graniszewski - Docker i maszyna wirtualna – czym się różnią?
 •  Mateusz Korbut - GIT - System kontroli wersji
 •  Marek Polak - Szum w generacji proceduralnej
 •  Maciej Nazarczuk - Kiedy a != a...
 •  Hubert Świerczewski - Relacja z Confitury 2017

Wydarzenie stanowiło kontynuację zainaugurowanego w styczniu 2017 roku cyklu seminariów naukowych w Instytucie Informatyki UPH. Polecamy uwadze relacje także z pozostałych wydarzeń cyklu:

Wyrażamy nadzieję, iż prezentowane tematy zarówno poszerzają horyzonty jak i integrują środowisko studenckie. Zapraszamy na kolejne seminaria wszystkich chętnych, zarówno szkoły jak i wszystkie osoby, które chcą poszerzać swoją pasję informatyczną.

Ogłoszenia


Dlaczego warto studiować informatykę?

Wewnątrz biura czterej pracownicy pochyleni nad projektem przy biurku

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

 • programowanie systemów i baz danych,
 • systemy i sieci komputerowe,
 • grafika komputerowa,
 • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

 • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
 • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
 • sieci komputerowe i systemy rozproszone.