Aktualności

tytulowe

Akademicka Galeria Fotografii zaprasza na wystawę Karoliny Sadło zatytułowaną „City Shoots”. Wystawę można oglądać od dnia 11 września do 30 listopada 2018 roku w AGF (parter Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51).

CITY SHOOTS

Półroczna podróż po Czechach... i okolicach.

Jeden krok i można znaleźć się w ŚWIECIE, wśród jakiś ludzi i jakiś budynków.

Każdy przynosi do miasta swoją historię. Decydując sie na opuszczenie swoich czterech ścian, staje się częścią tłumu. Nie jest jednak do końca bezpieczny, naraża się na oceny innych, zaszufladkowanie i interpretację (na przykład przez fotografa, który może zrobić z jego historią co zechce). Trzeba się odważyć żeby wyjść do ludzi.

Ofiara jednocześnie często sama staje się sprawcą. Patrzy przecież na otaczających ją przechodniów, ocenia ich i architekturę miejsca w którym żyją. To są czyjeś ogródki i kamienice, czyjś styl i ubrania. 

Nazywam się Karolina Sadło, przez pół roku podróżowałam i studiowałam w Republice Czeskiej. Przychodzę z moimi „ustrzelonymi” historiami z Pragi, Drezna i Brna. Pokazuję subiektywne spojrzenie na tych ludzi i sytuacje, zamknęłam ich w fotografiach. Z drugiej strony, trudno oszacować ile mnie samej zostało w miejscach które odwiedziłam i jak wpływ na mnie wywarły. Pewne jest, że nie wróciłam taka sama.

Podróżowanie ma swoje blaski i cienie, jednak ja zdecydowanie je polecam!

Karolina Sadło

 
Ponadto dnia 7 grudnia 2018 roku w Akademickiej Galerii Fotografii odbył się finisaż wystawy Karoliny Sadło zatytułowanej „City Shoots”. Finisaż to uroczyste zamknięcie prezentowanej wystawy. Wydarzenie otworzył prodziekan Wydziału Nauk Ścisłych dr Mirosław Szaban. Następnie zostały zaprezentowane krótkie prezentacje multimedialne. O swojej przygodzie z fotografią i technologiami związanymi z geotagowaniem zdjęć opowiadał dr Marek Pilski. Później profesor dr hab. Tomasz Nowak z Zakładu Sztuki Wydziału Humanistycznego opowiedział o swoich podróżach do miasta Toledo w Hiszpanii i inspiracjach czerpanych z malarstwa El Greco. Na zakończenie autorka wystawy pani Karolina Sadło wspominała ludzi, miejsca i swoje aktywności jakie doświadczyła podczas pobytu w Czechach, skąd pochodziły zdjęcia prezentowane na wystawie. W wydarzeniu uczestniczyli licznie przybyli goście w tym rodzice, rodzeństwo, bliska rodzina pani Karoliny oraz jej znajomi.

 


Fotogaleria

 

Dlaczego warto studiować informatykę?

box 4

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

box 1

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

 • programowanie systemów i baz danych,
 • systemy i sieci komputerowe,
 • grafika komputerowa,
 • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

box 2

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

 • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
 • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
 • sieci komputerowe i systemy rozproszone.

Studia podyplomowe

box 3

Oferujemy studia podyplomowe z zakresu informatyki i zastosowań informatyki.

Oferta dla biznesu

box 5

Instytut Informatyki posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych pracowników, którzy realizują projekty zarówno badawczo-rozwojowe, ale również prace z zakresu projektowania, programowania i wdrażania rozwiązań informatycznych. Prowadzona jest aktywna współpraca z przemysłem w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii. Zapraszamy do nawiązania współpracy, oferujemy dogodne warunki i terminową realizację zadań.

Obszary działalności badawczo-rozwojowej Instytutu Informatyki UPH w Siedlcach:

 1. Integracja algorytmów sztucznej inteligencji (algorytmy ewolucyjne, konwolucyjne sieci neuronowe, uczenie maszynowe, automaty komórkowe) w rozwiązaniach informatycznych.
 2. Projektowanie i wdrażanie zaawansowanych systemów informatycznych opartych na algorytmach rozpoznawania obrazu (w tym systemy OCR, OMR), klasyfikacji obrazów, detekcji obiektów, cyfrowego przetwarzania obrazów, eksploracja danych.
 3. Optymalizacja zadań złożonych obliczeniowo i ich zrównoleglanie w oparciu o systemy chmurowe oraz procesory graficzne.
 4. Zastosowanie algorytmów planowania (przybliżonych oraz dokładnych) w procesach decyzyjnych wielokryterialnych (w tym problemach NP-trudnych).
 5. Wdrażanie systemów bezpieczeństwa komputerowego, działania audytowe w zakresie bezpieczeństwa komputerowego, implementacja rozwiązań sztucznej inteligencji w istniejących zabezpieczeniach.
 6. Programowanie autonomicznych robotów działających w środowiskach zamkniętych.
 7. Zastosowanie programowalnych układów FPGA w procesach sztucznej inteligencji.
 8. Inżynieria oprogramowania, rozwój oprogramowania.
 9. Symulacja komputerowa, modelowanie matematyczne.