Aktualności

swiat widziany sercem artur zdanowski plakat

Akademicka Galeria Fotografii zaprasza na wystawę fotografii Artura Zdanowskiego zatytułowaną „Świat Widziany Sercem". Ta duża wystawa została podzielona na dwie tematyczne części, które będą równolegle prezentowane w Siedlcach. Pierwszą z nich pod tytułem „Magia Wody” będzie można zobaczyć w Brofakturze (przy ul. Armii Krajowej 5), natomiast drugą „Piękno Natury” w AGF (parter Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51). Otwarcie wystawy: 1.03.2019 godz. 19:00Brofaktura.

Fotografie w obu lokalizacjach prezentowane będą w dniach od 1 marca do 14 kwietnia 2019 roku. Wstęp wolny. Zapraszamy. 
ArtZ

Urodzony w miejscowości Mordy, młode lata szkoły podstawowej spędził w Siedlcach.  
Następnie ukończył Liceum Plastyczne w Nałęczowie.
Architektura w Warszawie z racji dużej ilości matematyki nie okazała się jego pasją.  
To w Grafice Komputerowej Artur odnalazł możliwości rozwoju swojego potencjału twórczego.
Pracował jako Dyrektor Artystyczny w kilku agencjach reklamowych w Warszawie, prowadził studio fotograficzne „Magic Studio”, wraz z przyjacielem założył grupę foto-video Art-Pi.
Czując chęć i potrzebę dzielenia się talentem i umiejętnościami z innymi, wykładał Grafikę i Multimedia.
Uczył się, pracował i zwiedzał między innymi: Wurzburg na Bawarii w Niemczech, południe Francji, Stany Zjednoczone. Od 2005 roku mieszka w pięknym malowniczym artystycznym mieście Laguna Beach w słonecznej Kalifornii, które jest teraz dla niego domem, miejscem relaksu, inspiracji i pracy.
W Stanach Art Z. wystawia swoje prace na wielu znanych i renomowanych festiwalach artystycznych. Cieszą się one bardzo dużą popularnością wśród pasjonatów fotografii i kolekcjonerów z całego świata.
Zdjęcia Art Z. a także filozofia życia jest inspiracją dla wielu ludzi, którzy podobnie jak On, kochają podróże, fotografię, mają pasje w życiu oraz doceniają i szanują wartość bezcennej chwili.

“Świat Widziany Sercem” 

Wystawa ta jest obrazowym “dziękuję i szanuję” od Artura dla Świata, Rodziny, Przyjaciół, mieszkańców Siedlec i okolic.
Jest inspiracją i motywacją do realizowania swoich marzeń.  
Jest impulsem do pobudzenia Naszej świadomości na piękno, które jest dookoła.
Jest nauką szacunku i uwielbienia przyrody a także zachętą do podroży, zwiedzania wspaniałych miejsc, poznawania nowych ludzi i kultur.
Poprzez załączone do zdjęć motta i opisy, wyczula na piękno Świata i wartości Życia, które w dzisiejszych czasach są często przytłaczane przez piętno codzienności lub wręcz zapomniane.

Art Z., Brofaktura i Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach życzą wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.

Pozdrawiamy serdecznie.

Fotogaleria


Dlaczego warto studiować informatykę?

box 4

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

box 1

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

 • programowanie systemów i baz danych,
 • systemy i sieci komputerowe,
 • grafika komputerowa,
 • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

box 2

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

 • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
 • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
 • sieci komputerowe i systemy rozproszone.

Oferta dla biznesu

box 5

Instytut Informatyki posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych pracowników, którzy realizują projekty zarówno badawczo-rozwojowe, ale również prace z zakresu projektowania, programowania i wdrażania rozwiązań informatycznych. Prowadzona jest aktywna współpraca z przemysłem w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii. Zapraszamy do nawiązania współpracy, oferujemy dogodne warunki i terminową realizację zadań.

Obszary działalności badawczo-rozwojowej Instytutu Informatyki UPH w Siedlcach:

 1. Integracja algorytmów sztucznej inteligencji (algorytmy ewolucyjne, konwolucyjne sieci neuronowe, uczenie maszynowe, automaty komórkowe) w rozwiązaniach informatycznych.
 2. Projektowanie i wdrażanie zaawansowanych systemów informatycznych opartych na algorytmach rozpoznawania obrazu (w tym systemy OCR, OMR), klasyfikacji obrazów, detekcji obiektów, cyfrowego przetwarzania obrazów, eksploracja danych.
 3. Optymalizacja zadań złożonych obliczeniowo i ich zrównoleglanie w oparciu o systemy chmurowe oraz procesory graficzne.
 4. Zastosowanie algorytmów planowania (przybliżonych oraz dokładnych) w procesach decyzyjnych wielokryterialnych (w tym problemach NP-trudnych).
 5. Wdrażanie systemów bezpieczeństwa komputerowego, działania audytowe w zakresie bezpieczeństwa komputerowego, implementacja rozwiązań sztucznej inteligencji w istniejących zabezpieczeniach.
 6. Programowanie autonomicznych robotów działających w środowiskach zamkniętych.
 7. Zastosowanie programowalnych układów FPGA w procesach sztucznej inteligencji.
 8. Inżynieria oprogramowania, rozwój oprogramowania.
 9. Symulacja komputerowa, modelowanie matematyczne.