kodigo 2019 01

3 kwietnia 2019 r. w Instytucie Informatyki, z inicjatywy Dyrektora prof. dr hab. inż. Andrzeja Barczaka, odbył się otwarty konkurs programistyczny "Kodigo 2019", pod patronatem Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych dr hab. Wiesławy Barszczewskiej, prof. uczelni.

W konkursie brało udział 15 uczestników,  10 studentów kierunku Informatyka oraz 5 uczniów szkół średnich.

Uczestnicy konkursu walczyli o atrakcyjne nagrody rzeczowe: czytnik Kindle Paperwhite 3 za zajęcie pierwszego miejsca został ufundowany za przez Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych. Nagrody książkowe „Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze zasady, wzorce i praktyki” i „Czysta architektura. Struktura i design oprogramowania. Przewodnik dla profesjonalistów” za zajęcie drugiego miejsca i  trzeciego miejsca oraz „Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty” jako wyróżnienie dla najlepszego ucznia zostały ufundowane przez Instytut Informatyki.

Konkurs przygotował komitet organizacyjny: dr Andrzej Salamończyk – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, dr inż. Mirosław Barański, mgr Jarosław Bartyna, dr Waldemar Bartyna, mgr inż. Monika Berendt-Marchel, mgr inż. Kamil Skarżyński, dr Marcin Stępniak oraz dr Ewa Szczepanik. Zadania (dostępne na stronie konkursu kodigo.ii.uph.edu.pl) zostały przygotowane i ocenione przez Jury pod przewodnictwem dr. Waldemara Bartyny.

Zwycięzcami konkursu Kodigo 2019 zostali:

1 miejsce - Karol Szumski  (student 3 roku studiów inżynierskich, kierunek Informatyka UPH)
2 miejsce – Hubert Zabłocki (student 2 roku studiów inżynierskich, kierunek Informatyka UPH)
3 miejsce – Sebastian Domijański  (student 1 roku studiów inżynierskich, kierunek Informatyka UPH)
Wyróżnienie – Michał Siedlanowski (II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami Dwujęzycznymi im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach)

Gratulujemy laureatom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu programistycznego Kodigo.

Andrzej Salamończyk

Foto: Piotr Uziak

box 4

box 1

box 2

Studia podyplomowe

box 3

Oferujemy studia podyplomowe z zakresu informatyki i zastosowań informatyki.

Oferta dla biznesu

box 5

Instytut Informatyki posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych pracowników, którzy realizują projekty zarówno badawczo-rozwojowe, ale również prace z zakresu projektowania, programowania i wdrażania rozwiązań informatycznych. Prowadzona jest aktywna współpraca z przemysłem w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii. Zapraszamy do nawiązania współpracy, oferujemy dogodne warunki i terminową realizację zadań.

Obszary działalności badawczo-rozwojowej Instytutu Informatyki UPH w Siedlcach:

1. Integracja algorytmów sztucznej inteligencji (algorytmy ewolucyjne, konwolucyjne sieci neuronowe, uczenie maszynowe, automaty komórkowe) w rozwiązaniach informatycznych.
  2. Projektowanie i wdrażanie zaawansowanych systemów informatycznych opartych na algorytmach rozpoznawania obrazu (w tym systemy OCR, OMR), klasyfikacji obrazów, detekcji obiektów, cyfrowego przetwarzania obrazów, eksploracja danych.
  3. Optymalizacja zadań złożonych obliczeniowo i ich zrównoleglanie w oparciu o systemy chmurowe oraz procesory graficzne.
  4. Zastosowanie algorytmów planowania (przybliżonych oraz dokładnych) w procesach decyzyjnych wielokryterialnych (w tym problemach NP-trudnych).
  5. Wdrażanie systemów bezpieczeństwa komputerowego, działania audytowe w zakresie bezpieczeństwa komputerowego, implementacja rozwiązań sztucznej inteligencji w istniejących zabezpieczeniach.
  6. Programowanie autonomicznych robotów działających w środowiskach zamkniętych.
  7. Zastosowanie programowalnych układów FPGA w procesach sztucznej inteligencji.
  8. Inżynieria oprogramowania, rozwój oprogramowania.
  9. Symulacja komputerowa, modelowanie matematyczne.