Zapraszamy do studiowania na kierunku Informatyka

tytulowe

Pracownik Instytutu Informatyki dr Dariusz Mikułowski w dniach od 1 czerwca 2018 r. do 30 września 2019 r. brał udział w projekcie edukacyjnej sieci wymiany wyników badań naukowych pt. "V4+ Academic Research Consortium integrating  databases, robotics and languages technologies". Projekt był finansowany przez Fundusz Vyszehracki, a jego celem było zintegrowanie badań prowadzonych przez partnerów w celu wystąpienia o wspólne wnioski o granty w ramach programu Horizon2020.

Celem projektu było:

1. Badania porównawcze dla wspólnych eksperymentów i znalezienia partnerów do wniosków o granty w programie Horizon 2012.
  2. Utworzenie wirtualnej sieci naukowej do wymiany wyników badań i jej testowanie.
  3. Powstanie systemu: Robot edukacyjny / system pamięci osobistej - aplikacja wspierająca dostarczanie materiałów edukacyjnych w językach partnerów z uwzględnieniem potrzeb uczniów/studentów niewidomych i słabowidzących.

Całkowity budżet projektu to 18 000 EUR, a budżet przypadający na każdego partnera to ok. 2 000 EUR.

Liderem projektu był Materiálovotechnologická fakulta so sídlom v Trnave (Slovenská technická univerzita v Bratislave) ze Słowacji, a partnerami byli:

1. Ostravská univerzita, Czech Republic,
  2. Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Uniwersytet Przyrodniczo- Humanistyczny w Siedlcach, Poland,
  3. Bejczy Antal iRobottechnikai Központ, Óbuda University Węgry,
  4. Fakulta elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, Słowacja,
  5. Інститут інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України, Ukraine.

box 4

box 1

box 2

Oferta dla biznesu

box 5

Instytut Informatyki posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych pracowników, którzy realizują projekty zarówno badawczo-rozwojowe, ale również prace z zakresu projektowania, programowania i wdrażania rozwiązań informatycznych. Prowadzona jest aktywna współpraca z przemysłem w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii. Zapraszamy do nawiązania współpracy, oferujemy dogodne warunki i terminową realizację zadań.

Obszary działalności badawczo-rozwojowej Instytutu Informatyki UPH w Siedlcach:

1. Integracja algorytmów sztucznej inteligencji (algorytmy ewolucyjne, konwolucyjne sieci neuronowe, uczenie maszynowe, automaty komórkowe) w rozwiązaniach informatycznych.
  2. Projektowanie i wdrażanie zaawansowanych systemów informatycznych opartych na algorytmach rozpoznawania obrazu (w tym systemy OCR, OMR), klasyfikacji obrazów, detekcji obiektów, cyfrowego przetwarzania obrazów, eksploracja danych.
  3. Optymalizacja zadań złożonych obliczeniowo i ich zrównoleglanie w oparciu o systemy chmurowe oraz procesory graficzne.
  4. Zastosowanie algorytmów planowania (przybliżonych oraz dokładnych) w procesach decyzyjnych wielokryterialnych (w tym problemach NP-trudnych).
  5. Wdrażanie systemów bezpieczeństwa komputerowego, działania audytowe w zakresie bezpieczeństwa komputerowego, implementacja rozwiązań sztucznej inteligencji w istniejących zabezpieczeniach.
  6. Programowanie autonomicznych robotów działających w środowiskach zamkniętych.
  7. Zastosowanie programowalnych układów FPGA w procesach sztucznej inteligencji.
  8. Inżynieria oprogramowania, rozwój oprogramowania.
  9. Symulacja komputerowa, modelowanie matematyczne.