Aktualności

Szanowni Państwo,

nasza Uczelnia zgłosiła chęć udziału w programie Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) „Ambasadorowie Karier UE 2021/2022”, koordynowanym przez Departament Komitetu do Spraw Europejskich Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (DKSE KPRM).

Do wzięcia udziału w programie poszukiwani są studenci, którzy w roku akademickim 2021/2022 będą promować karierę w instytucjach UE na swoich uczelniach.

Zadaniem ambasadora będzie aktywne promowanie możliwości pracy w instytucjach UE, udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z MSZ, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.

Do wzięcia udziału w programie może zgłosić się osoba, która:

  • jest obywatelem UE
  • posługuje się płynnie językiem angielskim i jednym z języków obowiązujących w kraju, w którym studiuje
  • ma możliwość wzięcia udziału w obowiązkowym jednodniowym szkoleniu w październiku 2021 r.
  • jest studentem i podczas udziału w programie będzie zarejestrowana i obecna na uczelni (październik 2021 r. – wrzesień 2022 r.)

Spośród wszystkich wyłonionych przez uczelnie studentów – ambasadorów, KPRM wyróżni dwie osoby, które wezmą udział w szkoleniu organizowanym w Brukseli w październiku br. (na koszt EPSO). Wszyscy pozostali uczestnicy programu zostaną zaproszeni do szkolenia w Warszawie z udziałem ekspertów EPSO (KPRM nie pokrywa kosztów dojazdu i ew. noclegu w Warszawie).

Szkolenia, w zależności od sytuacji pandemicznej, będą miały formułę stacjonarną lub on-line.

Szkolenie dla ambasadorów jest bezpłatne.

Jednostką koordynującą to przedsięwzięcie, w ramach naszego Uniwersytetu, jest Biuro Karier. W związku z tym, zwracamy się do Państwa z prośbą o rozpowszechnienie informacji o programie „Ambasadorowie Karier UE” wśród studentów Państwa Instytutu. 

Studentów zainteresowanych udziałem w programie, spełniających powyższe kryteria, prosimy o kontakt z Biurem Karier:

telefoniczny: 26 643 11 90

mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na zgłoszenia czekamy do 1 marca 2021 r.

 

Więcej informacji o programie można znaleźć pod poniższym adresem:

https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_pl

Ogłoszenia


INFORMATYKA - studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Uzyskanie przez absolwenta wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych z zakresu informatyki, w tym z zakresu projektowania i zarządzania systemami informatycznymi. W szczególności celem studiów jest by absolwent kierunku informatyka:

  • znał i rozumiał na gruncie matematyki, elektroniki, techniki cyfrowej i miernictwa elektronicznego zasady budowy i funkcjonowania współczesnych systemów komputerowych i urządzeń z nimi współpracujących, a także znał i rozumiał zasady funkcjonowania systemów operacyjnych, sieci komputerowych, baz danych, sztucznej inteligencji, Internetu i programowania oraz projektowania systemów informatycznych,
  • umiał programować komputery i znał zasady inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych, a także posiadał podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i ergonomii pracy, problemów społecznych i zawodowych informatyki i przedsiębiorczości,
  • posiadał wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do: o podjęcia i realizacji zadań w zespołach projektowych, programistycznych i wdrożeniowych systemów informatycznych, o podjęcia pracy i efektywnego działania na różnych stanowiskach w firmach informatycznych zajmujących się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją (serwisem, konserwacją) urządzeń, narzędzi i systemów informatycznych, o zarządzania i administrowania różnej wielkości systemami informatycznymi, o podejmowania samodzielnego rozszerzania i uzupełniania swej wiedzy w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, o podejmowania studiów II stopnia na kierunku Informatyka.

Ponadto celem studiów jest by absolwent znał i rozumiał istotę dobrej praktyki inżynierskiej.

 

Na studiach I stopnia można ukończyć specjalności:

  • programowanie systemów i baz danych,
  • grafika komputerowa,
  • mobilne systemy komputerowe.

 

INFORMATYKA - studia drugiego stopnia (magisterskie)

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

Celem studiów II stopnia jest pozyskanie przez studentów wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych w zakresie treści podstawowych i kierunkowych właściwych dla studiów II stopnia uwzględniających odpowiednią wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne wynikające z Polskiej Ramy Kwalifikacji. W szczególności celem studiów II stopnia na kierunku Informatyka jest, by absolwent otrzymując tytuł magistra inżyniera posiadał wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne niezbędne do:

  • samodzielnego rozwiązywania złożonych problemów informatycznych, w tym: identyfikacji i klasyfikacji pod względem zakresu i stopnia trudności specyfikacji i implementacji rozwiązań,
  • przygotowania i realizacji złożonych projektów informatycznych,
  • biegłego posługiwania się współczesnymi narzędziami informatycznymi z zakresu ich eksploatacji, projektowania i zarządzania,
  • samodzielnego rozszerzania i uzupełniania swej wiedzy w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej,
  • być przygotowanym do podejmowania pracy naukowej i badawczej - indywidualnej i zespołowej,
  • być przygotowanym do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych w formie studiów doktoranckich lub studiów podyplomowych.

Na tych studiach prowadzimy specjalności:

  • inteligencja obliczeniowa (NOWA SPECJALNOŚĆ),
  • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych.

INŻYNIERIA PROCESÓW TECHNOLOGICZNYCH - studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

 

Absolwent kierunku Inżynieria procesów technologicznych jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn i elementów konstrukcyjnych, jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych, jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów, jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych oraz innych jednostkach gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych wymagających wiedzy technicznej i informatycznej.

Na studiach I stopnia można ukończyć specjalności:

  • technologie informatyczne wspomagające procesy produkcji,
  • technologie informatyczne wspomagające organizację i zarządzanie procesami produkcji.