Szanowni Państwo,

nasza Uczelnia zgłosiła chęć udziału w programie Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) „Ambasadorowie Karier UE 2021/2022”, koordynowanym przez Departament Komitetu do Spraw Europejskich Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (DKSE KPRM).

Do wzięcia udziału w programie poszukiwani są studenci, którzy w roku akademickim 2021/2022 będą promować karierę w instytucjach UE na swoich uczelniach.

Zadaniem ambasadora będzie aktywne promowanie możliwości pracy w instytucjach UE, udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z MSZ, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.

Do wzięcia udziału w programie może zgłosić się osoba, która:

• jest obywatelem UE
  • posługuje się płynnie językiem angielskim i jednym z języków obowiązujących w kraju, w którym studiuje
  • ma możliwość wzięcia udziału w obowiązkowym jednodniowym szkoleniu w październiku 2021 r.
  • jest studentem i podczas udziału w programie będzie zarejestrowana i obecna na uczelni (październik 2021 r. – wrzesień 2022 r.)

Spośród wszystkich wyłonionych przez uczelnie studentów – ambasadorów, KPRM wyróżni dwie osoby, które wezmą udział w szkoleniu organizowanym w Brukseli w październiku br. (na koszt EPSO). Wszyscy pozostali uczestnicy programu zostaną zaproszeni do szkolenia w Warszawie z udziałem ekspertów EPSO (KPRM nie pokrywa kosztów dojazdu i ew. noclegu w Warszawie).

Szkolenia, w zależności od sytuacji pandemicznej, będą miały formułę stacjonarną lub on-line.

Szkolenie dla ambasadorów jest bezpłatne.

Jednostką koordynującą to przedsięwzięcie, w ramach naszego Uniwersytetu, jest Biuro Karier. W związku z tym, zwracamy się do Państwa z prośbą o rozpowszechnienie informacji o programie „Ambasadorowie Karier UE” wśród studentów Państwa Instytutu.

Studentów zainteresowanych udziałem w programie, spełniających powyższe kryteria, prosimy o kontakt z Biurem Karier:

telefoniczny: 26 643 11 90

Na zgłoszenia czekamy do 1 marca 2021 r.

Więcej informacji o programie można znaleźć pod poniższym adresem: