Aktualności

Baner przedstawia grafikę wydarzenia Akcja Rekrutacja 2021

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Otwartych Instytutu Informatyki UPH.

Poniżej planowany program wydarzeń:

Poniedziałek 26.04.2021:

 • 10:00 - 10:20 Prezentacja kierunków: Informatyka oraz Inżynieria Procesów Technologicznych  -  dr A. Niewiadomski
 • 10:20-12:00 Seria kilku krótkich pokazów i wykładów prowadzonych przez naszych wykładowców na tematy związane z Informatyką oraz Inżynierią Procesów Technologicznych:
  • 10:20 - 10:50 -  Zastosowanie SMT-solverów do rozwiązywania wybranych problemów. - dr A. Niewiadomski
  • 10:50 - 11:30 -  Robotyka hobbystyczna. Jak i od czego zacząć. -  dr W. Bartyna, dr M. Stępniak, mgr K. Skarżyński  
  • 11:30 - 11:50 -  Dlaczego kryształy mają różne kolory? - mgr M. Berendt-Marchel

Wtorek 27.04.2021:

 • 11:45-12:00 Prezentacja Koła Naukowego Studentów Informatyki Genbit Przedstawione zostaną zagadnienia, którymi studenci członkowie koła zajmują się na co dzień, zainteresowania oraz tematy prac pasjonatów informatyki
 • 12:00-12:30 Spotkanie ze studentami kierunków Informatyka oraz IPT, absolwentami kierunku Informatyka, sesja Q&A 

Zapraszamy na nasz Facebook: https://www.facebook.com/Uniwersytet.Siedlce

Zapraszamy na nasz kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCpHQOK7ikMiQkUMN0oSONxw

Ogłoszenia


Dlaczego warto studiować informatykę?

Wewnątrz biura czterej pracownicy pochyleni nad projektem przy biurku

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

 • programowanie systemów i baz danych,
 • systemy i sieci komputerowe,
 • grafika komputerowa,
 • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

 • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
 • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
 • sieci komputerowe i systemy rozproszone.