Zdjęcie warsztaty

2 grudnia 2021 r. w ramach współpracy naszej uczelni z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Siedlcach zostały przeprowadzone warsztaty z programowania aplikacji mobilnych w Android Studio dla uczniów kierunku Technik Programista.
Łącznie w zajęciach uczestniczyło 20 uczniów pod opieką pani inżynier Wiolety Grzegrzółki. Warsztaty przeprowadził Kacper Łukasik - student i aktywny przewodniczący Kola Naukowego Studentów Informatyki GENBIT z pomocą inżyniera Kamila Dmowskiego. Głównym celem warsztatów było wprowadzenie uczniów w świat aplikacji mobilnych, poszerzanie kompetencji zawodowych, a także rozwój kompetencji społecznych: współpracy w grupie i konstruktywnego rozwiązywania problemów.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak korzystać ze środowiska Android Studio i obsługiwać emulatory urządzeń. Poznali podstawy języka Java do tworzenia aplikacji mobilnych i stworzyli swoją własną aplikacje.
Z naszych obserwacji wynika, iż młodzież chętnie brała udział w ćwiczeniach zadaniowych. Planujemy już kolejne warsztaty.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.