Na zdjęciu dr Andrzej Sędek oraz dr Artur Niewiadomski podczas prezentacji

29 marca 2022 roku w ramach konferencji inaugurującej utworzenie Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą w Węgrowie, zatytułowanej „Inkluzja bez barier” odbyła się prezentacja nowatorskiego rozwiązania z zakresu wirtualnej rzeczywistości.

Prototyp został opracowany przez zespół naukowy i zespół studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Prelekcję i pokaz poświęcony wykorzystaniu prototypu w terapii m.in. nieśmiałości i lęku społecznego oraz w treningu umiejętności społecznych, przedstawili dr Artur Niewiadomski oraz dr Andrzej Sędek. Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem. W kuluarach konferencji uczestnicy mogli wziąć udział w pokazie indywidualnym.

Fotogaleria dostępna jest pod adresem: https://sosw.wegrow.pl/konferencja-inkluzja-bez-barier