Na zdjęciu dr Dariusz Mikułowski prezentuje platformę EuroMath. W tle widoczny slajd z prezentacją.

W dniu 16 września 2022 r. pracownicy Instytutu Informatyki dr Dariusz Mikułowski i dr Andrzej Salamończyk prezentowali uruchomioną ponownie platformę do nauczania matematyki EuroMath podczas REHA FOR THE BLIND IN POLAND (2022). REHA for the Blind (www.szansadlaniewidomych.org/index.php/xx-edycja-reha-for-the-blind-in-poland-2022) to największe w Polsce wydarzenie promujące różne rozwiązania wspierające naukę i pracę osób niewidomych i słabowidzących. Zostało ono zorganizowane już po raz 20. przez fundację Szansa dla Niewidomych. Ta trwająca 4 dni impreza odbyła się w Centrum Nauki Kopernika w
Warszawie i miała formę wystawy wraz z połączoną z nią konferencją i innymi wydarzeniami takimi jak koncert muzyczny czy wyścig na tandemach. Nasi pracownicy zaprezentowali referat pt. "Matematyka dla wszystkich - Uniwersalna platforma Euromath do nauczania matematyki niewidomych uczniów przez widzących nauczycieli". Wystąpienie spotkało się z dobrym przyjęciem wzbudzając zainteresowanie wśród uczestników konferencji.