Dnia 16.12.2019 r. dla studentów WNSP została uruchomiona poczta GMail. Aby się zalogować do poczty należy udać się na stronę gmail.com i jako adres email podać "Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." następnie po przekierowaniu do systemu CAS należy podać dane logowania do systemu USOSweb.

Adres email przyznany studentowi to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowo (w celu zachowania ciągłości przypisane zostały dodatkowe aliasy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Aliasy te będą wyłączone pod koniec roku 2021.

W związku z powyższym zostaje wyłączona możliwość wysyłania maili z poczty hostowanej na serwerach Instytutu Informatyki. Pocztę będzie można przeglądać do końca roku akademickiego 2019/20, po czym zostanie ona całkowicie wyłączona.

box 4

box 1

box 2

Oferta dla biznesu

box 5

Instytut Informatyki posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych pracowników, którzy realizują projekty zarówno badawczo-rozwojowe, ale również prace z zakresu projektowania, programowania i wdrażania rozwiązań informatycznych. Prowadzona jest aktywna współpraca z przemysłem w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii. Zapraszamy do nawiązania współpracy, oferujemy dogodne warunki i terminową realizację zadań.

Obszary działalności badawczo-rozwojowej Instytutu Informatyki UPH w Siedlcach:

1. Integracja algorytmów sztucznej inteligencji (algorytmy ewolucyjne, konwolucyjne sieci neuronowe, uczenie maszynowe, automaty komórkowe) w rozwiązaniach informatycznych.
  2. Projektowanie i wdrażanie zaawansowanych systemów informatycznych opartych na algorytmach rozpoznawania obrazu (w tym systemy OCR, OMR), klasyfikacji obrazów, detekcji obiektów, cyfrowego przetwarzania obrazów, eksploracja danych.
  3. Optymalizacja zadań złożonych obliczeniowo i ich zrównoleglanie w oparciu o systemy chmurowe oraz procesory graficzne.
  4. Zastosowanie algorytmów planowania (przybliżonych oraz dokładnych) w procesach decyzyjnych wielokryterialnych (w tym problemach NP-trudnych).
  5. Wdrażanie systemów bezpieczeństwa komputerowego, działania audytowe w zakresie bezpieczeństwa komputerowego, implementacja rozwiązań sztucznej inteligencji w istniejących zabezpieczeniach.
  6. Programowanie autonomicznych robotów działających w środowiskach zamkniętych.
  7. Zastosowanie programowalnych układów FPGA w procesach sztucznej inteligencji.
  8. Inżynieria oprogramowania, rozwój oprogramowania.
  9. Symulacja komputerowa, modelowanie matematyczne.