Ze względu na zawieszenie zajęć w szkołach, Konkurs kodowania zostaje przełożony.
Informacje o nowym terminie zostaną podane na witrynie pod adresem: www.sp8.siedlce.pl/index.php/konkursy-szkolne/973-scratch.

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach i Instytut Informatyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zapraszają uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Siedlce do udziału w II Siedleckim Konkursie kodowania w Scratch.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest ochrona środowiska naturalnego.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Siedlce, w dwóch kategoriach wiekowych:

• kategoria I: klasy IV-VI ;
  • kategoria II: klasy VII-VIII;

Zgłoszenia uczestnika do konkursu dokonuje nauczyciel z danej szkoły, na karcie zgłoszeniowej, która stanowi załącznik do regulaminu (patrz plik PDF).

Szczegóły i zasady konkursu znajdują się w regulaminie (patrz plik PDF).

Terminy:

• do 28 lutego 2020 r. (piątek) – zgłoszenia do konkursu;
  • 19 marca 2020 r. (czwartek) godzina 10:00 – konkurs (Szkoła Podstawowa nr 8);
  • 02 kwietnia 2020 r. (czwartek) godzina 10:00 (Szkoła Podstawowa nr 8) - wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych dla laureatów konkursu.

plakat skratch 2020

box 4

box 1

box 2

Oferta dla biznesu

box 5

Instytut Informatyki posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych pracowników, którzy realizują projekty zarówno badawczo-rozwojowe, ale również prace z zakresu projektowania, programowania i wdrażania rozwiązań informatycznych. Prowadzona jest aktywna współpraca z przemysłem w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii. Zapraszamy do nawiązania współpracy, oferujemy dogodne warunki i terminową realizację zadań.

Obszary działalności badawczo-rozwojowej Instytutu Informatyki UPH w Siedlcach:

1. Integracja algorytmów sztucznej inteligencji (algorytmy ewolucyjne, konwolucyjne sieci neuronowe, uczenie maszynowe, automaty komórkowe) w rozwiązaniach informatycznych.
  2. Projektowanie i wdrażanie zaawansowanych systemów informatycznych opartych na algorytmach rozpoznawania obrazu (w tym systemy OCR, OMR), klasyfikacji obrazów, detekcji obiektów, cyfrowego przetwarzania obrazów, eksploracja danych.
  3. Optymalizacja zadań złożonych obliczeniowo i ich zrównoleglanie w oparciu o systemy chmurowe oraz procesory graficzne.
  4. Zastosowanie algorytmów planowania (przybliżonych oraz dokładnych) w procesach decyzyjnych wielokryterialnych (w tym problemach NP-trudnych).
  5. Wdrażanie systemów bezpieczeństwa komputerowego, działania audytowe w zakresie bezpieczeństwa komputerowego, implementacja rozwiązań sztucznej inteligencji w istniejących zabezpieczeniach.
  6. Programowanie autonomicznych robotów działających w środowiskach zamkniętych.
  7. Zastosowanie programowalnych układów FPGA w procesach sztucznej inteligencji.
  8. Inżynieria oprogramowania, rozwój oprogramowania.
  9. Symulacja komputerowa, modelowanie matematyczne.