SedKomp - logotyp

Wszystkich zainteresowanych studentów a wszczególności kierunku informatyka, zapraszamy na spotkanie z Panem Kacprem Antczakiem wiceprezesem zarządu firmy Sedkomp, który opowie o działalności i profilu firmy. W trakcie spotkania dowiemy się również o możliwości współpracy oraz zasadach odbycia staży i praktyk zawodowych.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 marca o godzinie 11:30 w Auli 3 budynku WNSP przy ul. 3-go Maja 54.

Firma Sedkomp realizuje zadania związane są z usługami w zakresie wdrożeniań systemów Comarch ERP, help desku, data center, cyberbezpieczeństwa, administracją sieci komputerowych, administracją serwerów, instalacjami niskoprądowymi, podpisami elektronicznymi, tworzeniem stron WWW oraz projektowania aplikacji.

Zapraszamy wszystkich studentów Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na spotkanie informacyjne dotyczące programu Erasmus+.
Spotkanie odbędzie w piątek 22.03.24 godz 11.30 sala A3 (ul. 3 Maja 54) i będzie dotyczyło obecnie trwającej rekrutacji na wyjazdy studentów w ramach programu Erasmus+.

SAMSUNG R&D Institute Poland wspólnie z Instytutem Informatyki UwS, zaprasza do wzięcia udziału szkoleniu w ramach projektu TEGPE.

Termin: 26 marca 2024 (wtorek), godzina 13:00 (szkolenie on-line)
Tytuł szkolenia: Klasyczne błędy i ich wpływ na proces tworzenia aplikacji - błędy wobec ludzi, procesu, produktu, technologii.
Prelegenci:

Sebastian Łuczak, Samsung R&D Institute Poland (SRPOL)
Jakub Szumiata, Samsung R&D Institute Poland (SRPOL)

Korzyści: Zdobędziesz cenną wiedzę praktyczną oraz zwiększysz swoją atrakcyjność na rynku pracy. Także zmniejszysz stres podczas rozmowy o pracę.
Link do spotkania

Technical education guides for prospective employees (TEGPE), to projekt edukacyjny skierowany do juniorów informatyki i wszystkich chętnych do poszerzenia swoich kompetencji.
W ramach projektu TEGPE, przygotowywane są wykłady dla studentów naszej Uczelni dotyczące tematów związanych zarówno z programowaniem: Java, Python, Kotlin, C++,  jak i testowaniem np. Protocol Test Engineering.

Każdy uczestnik projektu zdobędzie cenną wiedzę praktyczną oraz zwiększysz swoją atrakcyjność na rynku pracy oraz nauczy się jak zmniejszyć stres podczas rozmowy o pracę.

Wkrótce opublikujemy informację o najbliższym szkoleniu, pt.: "Klasyczne błędy i ich wpływ na proces tworzenia aplikacji - błędy wobec ludzi, procesu, produktu, technologii".

Więcej informacji na stronie internetowej samsungrd.

Broszury informacyjne:

1. Protocol Testing Tech Guide (dokument PDF)
  2. Java Tech Guide (dokument PDF)
  3. Kotlin Tech Guide (dokument PDF)
  4. Angular Tech Guide (dokument PDF)

Oferta studiów

Informatyk - najbardziej perspektywiczny zawód w XXI wieku.

Skorzystaj ze swojej szansy i dołącz do studentów informatyki.

• będziesz budować nowoczesne rozwiązania informatyczne dla banków, firm i administracji publicznej oraz projektować i realizować systemy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
  • często sam wybierzesz czy chcesz pracować zdalnie, a może stacjonarnie
  • będziesz zarabiać znacząco więcej niż w innych branżach przez całą karierę zawodową

Oferta studiów

INFORMATYKA - studia pierwszego stopnia

• czas trwania: 3,5 roku
  • forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
  • uzyskany tytuł zawodowy: inżynier

Specjalności:

• mobilne systemy komputerowe

INFORMATYKA - studia drugiego stopnia

• czas trwania: 1,5 roku
  • forma studiów: stacjonarne i niestacjonarne
  • uzyskany tytuł zawodowy: magister inżynier

Specjalności:

• inteligencja obliczeniowa,
  • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych.

DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ INFORMATYKĘ?

Informatyka jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną naukową, a jej zastosowania widoczne są w niemalże każdym aspekcie codziennego życia.

Wybierając informatykę, wybierasz przyszłość, pewność zatrudnienia i wysokie zarobki.

Podczas studiów zdobywasz wiedzę i umiejętności umożliwiające rozwój kariery w zespołach zajmujących się projektowaniem, programowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych.

Po ukończeniu studiów możesz:

• pracować na różnych stanowiskach w firmach wykorzystujących nowoczesne technologie,
  • zostać administratorem baz danych, systemów informatycznych, czy sieci komputerowych,
  • budować rozwiązania informatyczne w oparciu o metody sztucznej inteligencji oraz nowoczesne usługi chmurowe.

Inżynier z laptopem

INŻYNIERIA PROCESÓW TECHNOLOGICZNYCH – studia pierwszego stopnia

• czas trwania: 3,5 roku
  • forma studiów: stacjonarne
  • uzyskany tytuł zawodowy: inżynier

Jeśli masz umysł techniczny, to Ciebie szukamy!

Inżynieria Procesów Technologicznych to kierunek praktyczny, z innowacyjnym i ukierunkowanym na potrzeby przemysłu programem studiów opracowanym we współpracy z firmami Mostostal, Stadler, Valmont i Bozamet.

Po ukończeniu studiów:

• procesy wytwarzania i eksploatacji maszyn i elementów konstrukcyjnych w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego nie będą miały przed Tobą tajemnic,
  • doskonale odnajdziesz się w pracy w jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych,
  • będziesz mógł zostać ekspertem w jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych, jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych.