Wernisaż Janusza Gajosa
W ramach X Festiwalu Nauki i Sztuki 19 października 2008 roku Akademicka Galeria Fotografii w Siedlcach zaprezentowała zdjęcia znanego aktora teatralnego i telewizyjnego Janusza Gajosa.

Artysta pisał o swoich dokonaniach w fotografii: "kiedy pięć lat temu po raz pierwszy zdecydowałem się pokazać to, co tu i ówdzie udało mi się sfotografować, pełen niepokoju napisałem, że ...uległem namowom paru osób, które umiały sprytnie dobrać się do mojej próżności i na chwilę spuścić ją ze smyczy. Skutkiem tego podstępnego działania jest publiczne pokazanie owoców mojej pospiesznie i ukradkiem uprawianej za plecami Melpomeny miłości z Fotografią. O ile sporą gromadę postaci scenicznych i filmowych prezentowałem Państwu jako przychówek oficjalny, do którego przyznaję się z podniesionym czołem, o tyle obrazki, które Państwo zechcą obejrzeć, powstawały bez przesadnej znajomości rzemiosła i jako się rzekło dość pospiesznie ale za to spontanicznie. Tak więc są dziećmi również kochanymi, choć do tej pory ukrywanymi. Dziś, kiedy ośmielam się zaprezentować sporą garść moich fotografii, wypada mi po prostu zamilknąć".

Wydarzenie rozpoczął wernisaż, na którym oprócz licznie zgromadzonej publiczności obecni byli Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych prof. dr hab. Iwona Szamrej Foryś, zastępca dyrektora Instytutu Informatyki mgr Stefan Skulimowski oraz organizator festiwalu dr Ryszard Kowalski.

Wydany folder na wernisaż wystawy:

 


Foto: Piotr Uziak
Instytut Informatyki AP