Wernisaż Nasierowskich

Dnia 22 stycznia 2003 roku, w środę o godz. 18.00 odbył się wernisaż prac fotograficznych rodziny Nasierowskich p.t. " Z. J. E. Nasierowscy". Na wystawę złożyły się prace pani Zofii Nasierowskiej, znanej i cenionej artystki, która portretowała sławne i znane osobistości kultury i sztuki. Wśród prac same znakomite nazwiska, m.in. Polański, Wajda, Zanussi.

Jest to wydarzenie kulturalne nie tylko na miarę Akademickiej Galerii Fotografii, ale i miasta Siedlce. Oprócz prac pani Zofii, na wystawie prezentowane bęły prace siostry artystki pani Janiny Nasierowskiej, która w ślad za siostrą, portretowała w ostatnich latach znane rodziny; m. in. Kwaśniewskich, Buzków.

Wystawa wzbogacona została pracami taty pań Nasierowskich; Eugeniusza Nasierowskiego, od którego córki przejęły pasję fotograficzną.

Pani Zofia Nasierowska, jest absolwentką Wydziału Operatorskiego P.W.S.T.i F. w Łodzi, laureatką wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych wystawach, między innymi; w Budapeszcie, Karlowych Varach, Glasgow, Londynie, Sztokholmie. Zainteresowanie przejęła po ojcu, Eugeniuszu Nasierowskim, artyście fotografiku, którego kilka prac prezentujemy na wystawie. Właśnie fascynacja taty wprowadziła przyszłą artystkę w pasjonujący świat fotografii.
Już w wieku 7 lat zaczęła z powodzeniem fotografować, w wieku 11 lat wzięła udział w swojej pierwszej wystawie. W wieku lat 15, została przyjęta w poczet członków Związku Polskich Artystów Fotografików. 

Artystka specjalizuje się głównie w fotografii portretowej znanych ludzi ze świata teatru, filmu, sztuki, kultury. Przed kilku laty, artystka zmuszona była przerwać intensywną pracę, z powodu problemów ze wzrokiem. Lekarze zdecydowali, że powinna zakończyć pracę twórczą.

Niedawno po latach przerwy, pani Zofia powróciła do swej pasji; wydała książkę zawierającą przepisy kulinarne z własnymi fotografiami, zatytułowaną; "Fotografia smaku, czyli 24 obiady dla początkujących i zaawansowanych". 

Janina Nasierowska, początkowo podpatrywała ojca Eugeniusza i siostrę Zofię. Po zdaniu matury rozpoczęła się jej praca zawodowa. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą; m.in. "50-cio lecie fotografii, "Kobieta dnia dzisiejszego", wystawa poświęcona ojcu - "Świat zatrzymany w kadrze" oraz " Niedaleko jabłko od jabłoni".