wernisaz rynkiewicz 01 tytulowa

W dniu 11 czerwca o godz. 12:30 w Akademickiej Galerii Fotografii odbyło się oficjalne otwarcie wystawy prac znanego fotografika artysty Zdzisława Rynkiewicza. Ten wyjątkowy wernisaż nosi tytuł „Fotografia według Stanisława Rynkiewicza” promuje on 60-letnią pracę twórczą autora. Prezentowane zdjęcia zostały wykonane w latach 1954 – 2014.

Wystawę otworzył prof. dr hab. Andrzej Barczak, Dyrektor Instytutu Informatyki, który przedstawił biografię autora, opowiedział o jego licznych wyróżnieniach i wystawach, na których prezentowano fotografie. Otwarciu przewodzili również zastępca dyrektora Instytutu dr Mirosław Barański oraz opiekun galerii dr Marek Pilski. W trakcie otwarcia zaprezentowany został dostępny do nabycia album autora będący wyjątkowym przekrojem jego wieloletniej twórczej pracy artystycznej. W otwarciu uczestniczyli studenci kierunku informatyka. Warto dodać, że galeria otwarta jest (wejście bez opłat) dla wszystkich zainteresowanych w godzinach pracy Instytutu Informatyki włączając w to soboty i niedziele do końca czerwca bieżącego roku.

Niestety, ze względów rodzinnych, w wernisażu nie mógł uczestniczyć autor.

Zdzisław Rynkiewicz urodził się w 1931 roku w Karolinie. Brał udział w ponad 150 międzynarodowych i krajowych wystawach fotograficznych. Laureat dziesiątków międzynarodowych konkursów fotograficznych. Przez trzy kadencje był prezesem Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego. Więcej informacji o autorze na www.zrynkiewicz.pl

 

Fotogaleria:
Foto: Piotr Uziak