limp skarus 1

Dnia 3 grudnia 2014r. o godzinie 13:30 w Akademickiej Galerii Fotografii odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy prac znanego siedleckiego podróżnika i fotografika Bogusława Skarusa. Wernisaż nosi nazwę „Ludzie i miejsca prawdziwe” i stanowi przekrój licznych podróży autora, który odwiedził z obiektywem aż pięć kontynentów. Fotografia nie kłamie, zdjęcia przedstawiają prawdziwe a zarazem egzotyczne dla nas miejsca i niezwykłych ludzi.

Galerię można oglądać od 12 listopada 2014r. do 27 lutego 2015r. w godzinach 8:00 - 19:00. Wstęp wolny.

Boguslaw Skarus – animator kultury, wieloletni pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, pasjonat fotografii i dalekich podróży. W 2003 r. otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Siedlce w dziedzinie fotografii. W 2009 roku został uhonorowany "Wawrzynem Siedleckim" za całokształt pracy. Swoją pasję rozwija od ponad 30 lat. Początkowo fotografował Mazowsze i Podlasie, by potem wyruszać w coraz to bardziej odległe zakątki świata. Odwiedził i uwiecznił na zdjęciach m.in. Tajlandię, Kambodżę, Birmę, Laos, Indie, Nepal, Peru, Boliwię, Ekwador, Wenezuelę, Kirgistan, Tadżykistan, Tybet.
Oprócz wernisaży i wystaw, które organizuje po każdej , od wielu lat spotyka się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i CKU, uczniami szkół podstawowych, gimnazjów, liceów o raz szkół wyższych i przybliża im uroki odwiedzonych krajów. Opowiada o tradycjach i zwyczajach, obrzędach, ludziach i miejscach, które poznał. 


Relacje z wyżej wymienionych spotkań można bez trudu odnaleźć w Internecie.


Strona domowa autora: www.skarus.pl