tytulowe

W dniu 4 marca 2015r. w Akademickiej Galerii Fotografii odbyło się oficjalne otwarcie wystawy zdjęć Wschodnich Projektów Fotograficznych. Wernisaż ten obejmował wybrane prace, które zostały wykonane podczas tematycznych sesji organizowanych od początku istnienia WPF, czyli od listopada 2012r. 

Wystawę oficjalnie otworzyła Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych dr hab. Wiesława Barszczewska. Otwarciu przewodniczyli również: zastępca dyrektora Instytutu Informatyki dr inż. Mirosław Barański, opiekun AGF dr Marek Pilski oraz prezes WPF Marcin Sutryk. Wernisaż zgromadził wielu uczestników sesji WPF (fotografów, modelki, stylistów), sympatyków fotografii, przedstawicieli siedleckich mediów oraz studentów naszej uczelni. 


Fotografie (blisko 60 sztuk) można oglądać w Akademickiej Galerii Fotografii działającej przy Instytucie Informatyki, ul. Sienkiewicza 51. Wystawa będzie otwarta do 15 czerwca 2015r. Wstęp wolny. 

Wschodnie Projekty Fotograficzne organizuje otwarte, bezpłatne, tematyczne sesje zdjęciowe, skupiając pasjonatów i hobbystów wszystkiego, co jest związane z powstawaniem fotografii. Obok fotografów w plenerach fotograficznych uczestniczą modelki, wizażystki, stylistki. Do udziału w projektach zapraszani są wszyscy niezależnie od wieku, doświadczenia, umiejętności. Każdy może spróbować swoich sił zarówno z jednej, jak i drugiej strony obiektywu, rozwijać swoje pasje, doskonalić umiejętności i rozbudować portfolio o zdjęcia, które często byłyby trudne do wykonania w indywidualnych, prywatnych projektach. To wszystko sprawia, że w organizowanych przez WPF sesjach uczestniczą zarówno profesjonaliści, jak i – stawiając swoje pierwsze kroki w modelingu czy fotografii – amatorzy. Grupa przykłada dużą wagę do tego, aby dawać możliwość rozwoju wszystkim biorącym udział w współtworzeniu WPF. Dlatego WPF zorganizowały i przeprowadziły cykl różnorodnych warsztatów, spotkań lub pokazów przeznaczonych dla fotografów, modelek i wizażystek, które pozwoliły podnieść ich umiejętności. Były to warsztaty stylizacji ubioru (prowadzenie Joanna Kuć), stylizacji fryzur (Łukasz Lipiński), wizażowe (Anna Urszula Maryańska), warsztaty fotograficzne o różnej tematyce (prowadzący: Tomasz Rutkowski, Marcin Sutryk, Jarosław Grudziński, Anna Musiałówna i Adam Hayder), modelingowe (prowadzenie Katarzyna Górska), wykłady z historii sztuki (Maja Pałuska) oraz wykład na temat historii mody (Malwina Wójcik). Organizatorzy Wschodnich Projektów Fotograficznych powołali do życia Stowarzyszenie Descartes, które będzie wspierać WPF, jak i inne ciekawe inicjatywy artystyczne nie tylko z dziedziny fotografii.

Fotogaleria


Foto: Andrzej Chwedoruk

 


Foto: Mariusz Drabio

 


Foto: Piotr Uziak

Folder promujacy wydarzenie:

WPF folder str. 1

WPF folder str. 2