tytulowe

Akademicka Galeria Fotografii zaprasza na wystawę Karoliny Sadło zatytułowaną „City Shoots”. Wystawę można oglądać od dnia 11 września do 30 listopada 2018 roku w AGF (parter Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51).

CITY SHOOTS

Półroczna podróż po Czechach... i okolicach.

Jeden krok i można znaleźć się w ŚWIECIE, wśród jakiś ludzi i jakiś budynków.

Każdy przynosi do miasta swoją historię. Decydując sie na opuszczenie swoich czterech ścian, staje się częścią tłumu. Nie jest jednak do końca bezpieczny, naraża się na oceny innych, zaszufladkowanie i interpretację (na przykład przez fotografa, który może zrobić z jego historią co zechce). Trzeba się odważyć żeby wyjść do ludzi.

Ofiara jednocześnie często sama staje się sprawcą. Patrzy przecież na otaczających ją przechodniów, ocenia ich i architekturę miejsca w którym żyją. To są czyjeś ogródki i kamienice, czyjś styl i ubrania. 

Nazywam się Karolina Sadło, przez pół roku podróżowałam i studiowałam w Republice Czeskiej. Przychodzę z moimi „ustrzelonymi” historiami z Pragi, Drezna i Brna. Pokazuję subiektywne spojrzenie na tych ludzi i sytuacje, zamknęłam ich w fotografiach. Z drugiej strony, trudno oszacować ile mnie samej zostało w miejscach które odwiedziłam i jak wpływ na mnie wywarły. Pewne jest, że nie wróciłam taka sama.

Podróżowanie ma swoje blaski i cienie, jednak ja zdecydowanie je polecam!

Karolina Sadło

 
Ponadto dnia 7 grudnia 2018 roku w Akademickiej Galerii Fotografii odbył się finisaż wystawy Karoliny Sadło zatytułowanej „City Shoots”. Finisaż to uroczyste zamknięcie prezentowanej wystawy. Wydarzenie otworzył prodziekan Wydziału Nauk Ścisłych dr Mirosław Szaban. Następnie zostały zaprezentowane krótkie prezentacje multimedialne. O swojej przygodzie z fotografią i technologiami związanymi z geotagowaniem zdjęć opowiadał dr Marek Pilski. Później profesor dr hab. Tomasz Nowak z Zakładu Sztuki Wydziału Humanistycznego opowiedział o swoich podróżach do miasta Toledo w Hiszpanii i inspiracjach czerpanych z malarstwa El Greco. Na zakończenie autorka wystawy pani Karolina Sadło wspominała ludzi, miejsca i swoje aktywności jakie doświadczyła podczas pobytu w Czechach, skąd pochodziły zdjęcia prezentowane na wystawie. W wydarzeniu uczestniczyli licznie przybyli goście w tym rodzice, rodzeństwo, bliska rodzina pani Karoliny oraz jej znajomi.

 


Fotogaleria