portrety magda stasiuk

Akademicka Galeria Fotografii zaprasza na wystawę fotografii Magdy Stasiuk pod tytułem „Portrety”. Ekspozycję można oglądać codziennie od 5 do 22 listopada w godzinach 8:00 – 18:00 na terenie Instytutu Informatyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach (wejście od ulicy Sienkiewicza 51, parter). Wstęp wolny.

Magda Stasiuk o sobie powiedziałaby „jestem z Podlasia” i zdecydowanie mogłaby dodać, że nie ma tematu, który jej nie interesuje. Ukończyła Wydział Położnych MSZ, a także  studia biotechnologiczne na Politechnice Łódzkiej i w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Sama autorka o pasji jaką jest fotografia i zdjęciach prezentowanych w Akademickiej Galerii Fotografii mówi: „Fotografią interesuję się od tak dawna, że właściwie nie pamiętam pierwszego kontaktu z aparatem. Przygoda ta zaczęła się od enerdowskiej Very i radzieckiego aparatu Fied. Potem była samodzielna obróbka klisz w domowej szafie i łazience a w końcu przesiadłam się na sprzęt cyfrowy i opracowywanie zdjęć na komputerze. Ciągle się tego uczę, ale nie skupiam się na sprzęcie a równie chętnie używam lustrzanek Canon co smartfona i aparatów kompaktowych. Fotografia jest dla mnie ważna w każdej postaci – zarówno z pozycji odbiorcy, jak i twórcy(?)/wytwórcy(?) obrazów. Moje ulubione gatunki i tematy to reportaż, architektura i krajobraz oraz fotografia portretowa i streetowa.

Prezentowane fotografie to seria studyjnych i plenerowych portretów, w których starałam się utrwalić to, co najtrudniejsze do uchwycenia – siłę spojrzenia moich modeli.”

 

Pozostałe prace autorki są do odnalezienia zarówno na profilu:

facebookowym @magdafotografuje.kontakt

jak i Instagramie instagram.com/magdafotografuje.kontakt