wernisaz bartosz woloszko

 

Akademicka Galeria Fotografii serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Bartosza Wołoszko zatytułowanej „Narodziny Strachu. Czarnobyl”. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 23 listopada 2019r. o godzinie 18:00 w AGF (budynek Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51). Samą wystawę można oglądać od 22.11.2019 r. do 30.01.2020r., w godzinach 8:00 – 18:00 na parterze i pierwszym piętrze AGF. Wstęp bezpłatny.

Co innego może budzić większy strach od niewidzialnej siły, która zabija powoli i w męczarniach?

Nazywam się Bartosz Wołoszko, zafascynowany tematyką Czarnobyla poprzez liczne dokumenty oraz książki.

Miejsce które dla dziesiątek tysięcy, jak nie setek czy milionów osób jest synonimem tragedii i strachu, dla mnie stało się marzeniem i celem.

Lecz nasuwa się pytanie... skoro to takie marzenie, to czemu w tytule pada fraza "Narodziny Strachu"?

Wyobraźcie sobie teraz swoje miasto, bez samochodów, bez ludzi. Co nastaje? Cisza.

Przerażająca cisza która fascynuje i powoduje niewyjaśnione obawy.

Miejsce pokazujące jaki mały i bezbronny jest człowiek. Szmer piasku pod nogami i szum wiatru. To jedyne dźwięki które usłyszysz będąc tam.

Jak to wygląda? Czy jest się czego obawiać 33 lata od tej tragedii?

Zapraszam Cię drogi widzu na moją pierwszą wystawę. Z miłą chęcią opowiem Ci więcej osobiście, tak jak i odpowiem na Twoje pytania.

Bartosz Wołoszko - urodzony w 1997 roku w Białej Podlaskiej, tam również mieszka i działa. Strażak, zawodowy kierowca, a przede wszystkim fotograf. Mówią w skrócie - człowiek orkiestra.

Miłość do fotografii narodziła się w 2012 i trwa do dzisiaj. Doświadczenie w wielu mediach lokalnych pozwoliły uczestniczyć w wielu wydarzeniach na skalę krajową. Zamiłowanie do motoryzacji przerodziło się w relacjonowanie Motoryzacyjnych Mistrzostw Polski czy Europy. A uzależnienie od mocnych doznań zaprowadziło do Czarnobyla, który otwiera furtkę do kolejnych emocjonujących i ekstremalnych wyjazdów.

Fotogaleria