wystawa boguslaw skarus 2020 01

Akademicka Galeria Fotografii serdecznie zaprasza na wystawę Bogusława Skarusa zatytułowaną „Ludzie i miejsca prawdziwe”. Jest to już druga edycja wystawy w AGF, która pierwotnie miała miejsce 2014 roku, jednak została uzupełniona o nowe fotografie. Jak sama nazwa wystawy mówi, prace w niezwykle ciekawych kadrach prezentują ludzi, których autor napotkał i miejsca, które odwiedził podczas swoich dalekich podróży.

Wystawę można oglądać od 4 lutego do 30 kwietnia 2020 roku w godzinach 8:00 - 19:00. AGF znajduje się na dwóch kondygnacjach budynku Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51.

Wstęp wolny.


Boguslaw Skarus – animator kultury, wieloletni pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, pasjonat fotografii i dalekich podróży. W 2003 r. otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Siedlce w dziedzinie fotografii. W 2009 roku został uhonorowany "Wawrzynem Siedleckim" za całokształt pracy. Swoją pasję rozwija od ponad 30 lat. Początkowo fotografował Mazowsze i Podlasie, by potem wyruszać w coraz to bardziej odległe zakątki świata. Odwiedził i uwiecznił na zdjęciach m.in. Tajlandię, Kambodżę, Birmę, Laos, Indie, Nepal, Peru, Boliwię, Ekwador, Wenezuelę, Kirgistan, Tadżykistan, Tybet. Oprócz wernisaży i wystaw, które organizuje po każdej, od wielu lat spotyka się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i CKU, uczniami szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz szkół wyższych i przybliża im uroki odwiedzonych krajów. Opowiada o tradycjach i zwyczajach, obrzędach, ludziach i miejscach, które poznał. Relacje z wyżej wymienionych spotkań można bez trudu odnaleźć w Internecie.

Fotogaleria