Aktualności

Koło Naukowe Informatyków Genbit działające przy Instytucie Informatyki, pod opieką dra Piotra Świtalskiego organizuje cykliczne Seminaria Naukowe. Ich celem jest przedstawienie działalności studentów, członków kół naukowych i wszystkich chętnych związanych z informatyką. Ich celem jest pokazanie wyników badań, analiz, zestawień i samodzielnego zgłębiania tematów wykraczających poza zakres nauczania. Prelekcje przedstawiane są w formie prezentacji, wykładów i live codingu.

W ostatnim czasie odbyło się sześć regularnie prowadzonych seminariów naukowych. Występowali na nich nie tylko studenci informatyki, ale także administracji, zarządzania, logistyki, pedagogiki i historii.

Tematyka obejmowała m.in.:

 • technologie informacyjne,
 • zastosowania informatyki,
 • nowe technologie,
 • sprzęt komputerowy,
 • aplikacje mobilne,
 • bezpieczeństwo,
 • DTP,
 • mikrokontrolery,
 • programowanie: C, Java, Spring, JavaScript, HTML5, Python, Django, Ruby, Ruby on Rails.

Lista tematów na Seminariach Naukowych KNI Genbit 28.05-05.12.2014 (plik PDF).

Zapraszamy na kolejne, VII Seminarium Naukowe KNI Genbit, które odbędzie się 5 grudnia 2014, godz. 15:00 w auli A3. Agenda dostępna w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/331863467006355/ lub w dołączonym pliku PDF.

Podczas spotkania zostanie także poruszona m.in. kwestia stworzenia Grupy .NET działającej przy Instytucie Informatyki w ramach sekcji KNI Genbit. Wszystkich chętnych zainteresowanych C#, .NET, narzędziami i technologiami Microsoftu serdecznie zapraszamy.

Wszelkie aktualności dotyczące koła można śledzić na fangpage KNI Genbit: https://www.facebook.com/knigenbit

Autor tekstu: Marcin Kowalczyk

Ogłoszenia


Dlaczego warto studiować informatykę?

Wewnątrz biura czterej pracownicy pochyleni nad projektem przy biurku

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

 • programowanie systemów i baz danych,
 • systemy i sieci komputerowe,
 • grafika komputerowa,
 • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

 • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
 • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
 • sieci komputerowe i systemy rozproszone.