Aktualności

Szanowni Studenci i Studentki,

Uprzejmie zapraszamy na 0010 seminarium Koła Naukowego Programistów działającego przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Wydarzenie odbędzie się 24 lutego 2017 roku na Wydziale Nauk Ścisłych (ul. 3 maja 54, Siedlce) w sali 130.

Przyjęty został następujący plan wydarzenia:

 • 15:45 – 16:05 – Karol Breguła „Prezentacja działalności Koła”
 • 16:10 – 16:40 – Tadeusz Sikorski „Pordzewiałe bezpieczeństwo oprogramowania”
 • 16:35 – 17:05 – Marcin Kowalczyk „Przegląd technologii do budowy aplikacji sieciowych”
 • 17:20 – 17:50 – Kamil Skarżyński „System do realizacji zadań w Internecie Wszechrzeczy”
 • 17:55 – 18:05 – Przerwa na kawę
 • 18:10 – 18:40 – Jakub Malinowski „Spring Boot – Wiosna w konfiguracji”
 • 18:45 – 19:25 – Karol Breguła „SSL cz. II – gram praktyki, czyli jak pozyskać (zaufany) certyfikat i go użyć”
 • 19:30 – 20:00 – Marta Kisielińska „UX – czyli po co wchodzić między skórę a kości”

Seminaria naukowe to doskonała okazja, aby w ograniczonym gronie przekazać wartościowe treści, ale też poznać nowe technologie, poszerzyć horyzonty i ćwiczyć argumentacje w dyskusji. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania i udziału w dyskusjach. Po każdym wystąpieniu przewidujemy czas na dyskusje.

Polecamy relację z I Seminarium Koła Naukowego Programistów.

Z wyrazami szacunku,

Karol Breguła

Ogłoszenia


Dlaczego warto studiować informatykę?

Wewnątrz biura czterej pracownicy pochyleni nad projektem przy biurku

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

 • programowanie systemów i baz danych,
 • systemy i sieci komputerowe,
 • grafika komputerowa,
 • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

 • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
 • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
 • sieci komputerowe i systemy rozproszone.