Aktualności

W dniach 28-29 marca 2017 r. w odbyły się kolejne Warszawskie Dni Informatyki: wydarzenie dla studentów, profesjonalistów i firm związanych z branżą IT. Jak co roku wzięło w nim udział liczne grono studentów z naszego instytutu. Dostępnych było wiele ścieżek tematycznych, takich jak: analiza biznesowa, Project Management, bazy danych, data science, administracja infrastrukturą serwerową i sieciową, bezpieczeństwo IT, innowacje technologiczne oraz programowanie, zarówno front-end jak i back-end (web development, systemy mobilne, C#, .NET, Java, C/C++, Ruby, Python i inne), a także jego testowanie. Była to także niepowtarzalna okazja do zgłębienia istniejących jak i poznania nowych technologii oraz dowiedzenia się jak są one wykorzystywane w komercyjnych rozwiązaniach.

Udział studentów z naszej uczelni w tym roku był jeszcze większy niż w poprzednich latach. Koło Naukowe Informatyków Genbit, tak jak w poprzednim roku, było partnerem wydarzenia.

Na potrzeby tegorocznej edycji członkowie Koła Naukowego Programistów przygotowali i przeprowadzili warsztaty Integracja: Angular i Spring od podstaw:

 • Marcin Kowalczyk,
 • Jakub Malinowski,
 • Marta Kisielińska,
 • Kamil Chaciak.

Zakres tematyki warsztatów oddaje abstrakt umieszczony w agendzie:

Budowanie aplikacji webowych to obecnie najczęstsze zajęcie programistów. Chcesz dowiedzieć się jak w szybki sposób zrobić aplikację w stylu SPA oraz jak to połączyć z REST-ową resztą w backendzie? Na warsztatach nauczysz się od podstaw tworzyć projekty z użyciem Angular i Spring.

Było to rozszerzenie warsztatów z podstaw AngularJS, które wcześniej odbyły się u nas na uczelni. Kod źródłowy został opublikowany na GitHubie w repozytorium warsztaty-wdi-2017. Szersza relacja z warsztatów dostępna jest na blogu jednego z prowadzących.

Oprócz wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych odbyła się również Giełda Pracy IT. Firmy z Polski i z zagranicy przedstawiły swoje oferty pracy, staży i praktyk. Młodsi studenci zaznajomili się z wymaganiami w zawodzie i potrzebami rynku, zaś ci starsi znaleźli swoją pierwszą lub kolejną pracę.

Ogłoszenia


Dlaczego warto studiować informatykę?

Wewnątrz biura czterej pracownicy pochyleni nad projektem przy biurku

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

Pracownik biurowy pracuje przy komputerze

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

 • programowanie systemów i baz danych,
 • systemy i sieci komputerowe,
 • grafika komputerowa,
 • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

Pracownik biurowy wykonuje notatkę ołówkiem

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

 • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
 • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
 • sieci komputerowe i systemy rozproszone.