W dniach 28-29 marca 2017 r. w odbyły się kolejne Warszawskie Dni Informatyki: wydarzenie dla studentów, profesjonalistów i firm związanych z branżą IT. Jak co roku wzięło w nim udział liczne grono studentów z naszego instytutu. Dostępnych było wiele ścieżek tematycznych, takich jak: analiza biznesowa, Project Management, bazy danych, data science, administracja infrastrukturą serwerową i sieciową, bezpieczeństwo IT, innowacje technologiczne oraz programowanie, zarówno front-end jak i back-end (web development, systemy mobilne, C#, .NET, Java, C/C++, Ruby, Python i inne), a także jego testowanie. Była to także niepowtarzalna okazja do zgłębienia istniejących jak i poznania nowych technologii oraz dowiedzenia się jak są one wykorzystywane w komercyjnych rozwiązaniach.

Udział studentów z naszej uczelni w tym roku był jeszcze większy niż w poprzednich latach. Koło Naukowe Informatyków Genbit, tak jak w poprzednim roku, było partnerem wydarzenia.

Na potrzeby tegorocznej edycji członkowie Koła Naukowego Programistów przygotowali i przeprowadzili warsztaty Integracja: Angular i Spring od podstaw:

• Marcin Kowalczyk,
  • Jakub Malinowski,
  • Marta Kisielińska,
  • Kamil Chaciak.

Zakres tematyki warsztatów oddaje abstrakt umieszczony w agendzie:

Budowanie aplikacji webowych to obecnie najczęstsze zajęcie programistów. Chcesz dowiedzieć się jak w szybki sposób zrobić aplikację w stylu SPA oraz jak to połączyć z REST-ową resztą w backendzie? Na warsztatach nauczysz się od podstaw tworzyć projekty z użyciem Angular i Spring.

Było to rozszerzenie warsztatów z podstaw AngularJS, które wcześniej odbyły się u nas na uczelni. Kod źródłowy został opublikowany na GitHubie w repozytorium warsztaty-wdi-2017. Szersza relacja z warsztatów dostępna jest na blogu jednego z prowadzących.

Oprócz wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych odbyła się również Giełda Pracy IT. Firmy z Polski i z zagranicy przedstawiły swoje oferty pracy, staży i praktyk. Młodsi studenci zaznajomili się z wymaganiami w zawodzie i potrzebami rynku, zaś ci starsi znaleźli swoją pierwszą lub kolejną pracę.