Aktualności

Logo Writefull

Szanowni Państwo,

do końca stycznia 2021 r. przedłużono dostęp testowy do narzędzia do korekty tekstów naukowych Writefull, opartego na sztucznej inteligencji. Mogą z niego korzystać pracownicy oraz studenci. W załącznikach znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje. W związku z planami zakupu subskrypcji Writefull przez UPH, proszę o zapoznanie się z narzędziem i deklarację włączenia do programu. Zgłoszenia proszę przesyłać do 17 grudnia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Writefull for Word wymaga instalacji wtyczki, dostępu do internetu  i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie uczelni @uph.edu.pl @stud.uph.edu.pl. Writefull Revise i Writefull Cite docelowo będą dostępne przez weryfikacją adresów IP, ale obecnie działają przy użyciu przeglądarki internetowej, a linki dedykowane wyłącznie dla Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach są  podane w załączonym przewodniku. Nie ma ograniczeń co do liczby korzystających z Writefull w tym samym czasie podczas testowego dostępu.  Pragnę jeszcze dodać, iż załączone informacje są wyłącznie do użytku Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i zabronione jest ich przekazywanie poza grono pracowników i studentów tej uczelni.

 

Poniżej link do nagrania z webinaru, który odbył się 19 października 2020 r.

https://drive.google.com/file/d/1GfeKFhbLVwfAFGR_wmUj_PIVhRjXaBeC/view

 

Załączniki:

Ogłoszenia


Dlaczego warto studiować informatykę?

box 4

Informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w nauce i technice. Jest podstawą istniejących systemów zarządzania w wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystuje najnowsze technologie i wyznacza standardy budowy systemów informatycznych. Informatyka jest obecna w każdym aspekcie naszego życia. 

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wiedzy ciągle jest bardzo wysokie. Po studiach na naszym kierunku nie będziesz musiał długo szukać pracy. Nasi studenci już pod koniec studiów rozpoczynają pracę w dużych firmach z branży IT.

Nasza oferta

Studia pierwszego stopnia (inżynierskie)

box 1

Studiując na kierunku Informatyka na studiach pierwszego stopnia (studia inżynierskie) można zapoznać się z ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi informatyki (zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemy operacyjne, sieci komputerowe i baz danych) oraz można uzyskać wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych, programowania komputerów i inżynierii oprogramowania.

Można także zdobyć podstawową wiedzę w zakresie grafiki komputerowej, sztucznej inteligencji i komunikacji człowiek-komputer. Zdobyta wiedza umożliwia efektywną pracę w zespołach programistycznych, jako administrator sieci komputerowych oraz projektant i administrator stron WWW. Na naszych studiach można ukończyć specjalizacje:

  • programowanie systemów i baz danych,
  • systemy i sieci komputerowe,
  • grafika komputerowa,
  • mobilne systemy komputerowe.

 

Studia drugiego stopnia (magisterskie)

box 2

Absolwent studiów II stopnia uzyskuje wiedzę i umiejętności z zakresu modelowania i analizy systemów informatycznych, zastosowań informatyki, badań operacyjnych, obliczeń naukowych i metod numerycznych a także poznaje nowoczesne i zaawansowane technologie informatyczne oraz jest przygotowany do pracy w zespołach programistycznych, a także może kierować zespołami programistycznymi.

Potrafi także samodzielnie rozszerzać i uzupełniać swoją wiedzę w szybko zmieniającej się rzeczywistości informatycznej, podejmować pracę naukową i badawczą - indywidualnie i zespołowo, a także jest przygotowany do podejmowania studiów doktoranckich lub w przyszłości uzupełnić swoją wiedzę na studiów podyplomowych. Prowadzimy specjalizacje:

  • inżynieria systemów bezpieczeństwa komputerowego,
  • projektowanie i eksploatacja systemów informatycznych,
  • sieci komputerowe i systemy rozproszone.