W tle rysunek obrazujący ludzki umysł i cyfrowe jego otoczenie

Już w najbliższy piątek odbędzie się mini-workshop poświęcony tematyce analizy i eksploracji danych. W planie spotkania są cztery wystąpienia naszych absolwentów, m.in. dyrektora finansowego jednego z banków, naukowca i pracownika korporacji, którzy opowiedzą o swojej pracy i doświadczeniach związanych z analizą i przetwarzaniem dużych zbiorów danych. Wydarzenie odbędzie się dnia 10.06.2022 r. w godz. 9:30 - 12:30 w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych przy ul. 3 Maja 54 w sali 303.

Serdecznie zapraszamy.

Program warsztatów:

• 09:30 - 09:40 Powitanie gości, dr hab. Agnieszka Gil-Świderska, Dyrektor Instytutu Matematyki, WNSP, UPH Siedlce
  • 09:40 - 10:10 How BigData can crush business complexity?, mgr Paulina Baczyńska, BigData Software Engineer, Pegasystems Researcher, IBS PAN
  • 10:10 - 10:40 Analiza danych kosmicznych, dr hab. Anna Wawrzaszek, prof. CBK PAN Centrum Badan Kosmicznych, PAN
  • Coffee break
  • 11:00 - 11:30 Istota ludzkiego życia - analiza danych w badaniach klinicznych, lic. Aleksandra Duda, Transition Technologies Science
  • 11:30 - 12:00 Analiza danych we współpracy z klientem biznesowym, mgr Renata Pomorska-Grzechnik, Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców, Agencja Rozwoju Przemysłu