Tekst

logo knp

W dniu 9 listopada 2017 r. w Instytucie Informatyki odbyło się 0110 Seminarium Koła Naukowego Programistów. Wydarzenie umożliwiło przedstawienie technologii poznanych przez prelegentów. Odbyła się sesja „live codingu” podczas jednego z wystąpień. Była to okazja do uzyskania dużej dawki wiedzy i umiejętności praktycznych w procesach tworzenia wyglądu dokumentów hipertekstowych.

Niektóre z prezentacji stanowiły przekazanie własnych doświadczeń z najnowszymi technologiami z pracy zawodowej w zakresie zastosowań informatyki, Internetu rzeczy i bezpieczeństwa.

Prezentacje ukazywały w prawdziwych przykładach technologie, na wielu płaszczyznach - od systemów alarmowych, wpływu informatyki na szeroko pojętą gospodarkę po podstawy machine learningu. Na koniec nowi studenci mogli się dowiedzieć w jaki sposób uzyskać dostęp do Internetu na WNŚ. Liczne pytania i stanowiska stanowiły okazję do rozwoju dla studentów umiejętności argumentowania w dyskusji, uzasadniania własnego stanowiska oraz poszerzenia wiedzy. Była to także możliwość ćwiczeń z wystąpień publicznych.

W seminarium w roli prelegentów wystąpili:

• Jarosław Kamiński: Pola, Polskie Marki 2.0, Wspieram rynek.pl - czyli jak aplikacje mobilne rozwijają polską gospodarkę.
  • Marcin Izdebski: Telefoniczne systemy alarmowe
  • Piotr Graniszewski: Warto mieć EXP-a w RegExpie - wstęp do wyrażeń regularnych
  • Marta Kisielińska: Podstawy Machine Learning
  • Kamil Breguła: Grid CSS
  • Hubert Świerczewski: Różne metody dostępu do Internetu na UPH

Wydarzenie stanowiło kontynuację zainaugurowanego w styczniu 2017 roku cyklu seminariów naukowych w Instytucie Informatyki UPH. Polecamy uwadze relacje także z pozostałych wydarzeń cyklu:

Wyrażamy nadzieję, iż prezentowane tematy zarówno poszerzają horyzonty jak i integrują środowisko studenckie. Zapraszamy na kolejne seminaria wszystkich chętnych, zarówno szkoły jak i wszystkie osoby, które chcą poszerzać swoją pasję informatyczną.

box 4

box 1

box 2

Studia podyplomowe

box 3

Oferujemy studia podyplomowe z zakresu informatyki i zastosowań informatyki.

Oferta dla biznesu

box 5

Instytut Informatyki posiada wykwalifikowaną kadrę doświadczonych pracowników, którzy realizują projekty zarówno badawczo-rozwojowe, ale również prace z zakresu projektowania, programowania i wdrażania rozwiązań informatycznych. Prowadzona jest aktywna współpraca z przemysłem w zakresie wprowadzania innowacyjnych technologii. Zapraszamy do nawiązania współpracy, oferujemy dogodne warunki i terminową realizację zadań.

Obszary działalności badawczo-rozwojowej Instytutu Informatyki UPH w Siedlcach:

1. Integracja algorytmów sztucznej inteligencji (algorytmy ewolucyjne, konwolucyjne sieci neuronowe, uczenie maszynowe, automaty komórkowe) w rozwiązaniach informatycznych.
  2. Projektowanie i wdrażanie zaawansowanych systemów informatycznych opartych na algorytmach rozpoznawania obrazu (w tym systemy OCR, OMR), klasyfikacji obrazów, detekcji obiektów, cyfrowego przetwarzania obrazów, eksploracja danych.
  3. Optymalizacja zadań złożonych obliczeniowo i ich zrównoleglanie w oparciu o systemy chmurowe oraz procesory graficzne.
  4. Zastosowanie algorytmów planowania (przybliżonych oraz dokładnych) w procesach decyzyjnych wielokryterialnych (w tym problemach NP-trudnych).
  5. Wdrażanie systemów bezpieczeństwa komputerowego, działania audytowe w zakresie bezpieczeństwa komputerowego, implementacja rozwiązań sztucznej inteligencji w istniejących zabezpieczeniach.
  6. Programowanie autonomicznych robotów działających w środowiskach zamkniętych.
  7. Zastosowanie programowalnych układów FPGA w procesach sztucznej inteligencji.
  8. Inżynieria oprogramowania, rozwój oprogramowania.
  9. Symulacja komputerowa, modelowanie matematyczne.

Gdzie nas znajdziesz?