logo knp

W dniu 9 listopada 2017 r. w Instytucie Informatyki odbyło się 0110 Seminarium Koła Naukowego Programistów. Wydarzenie umożliwiło przedstawienie technologii poznanych przez prelegentów. Odbyła się sesja „live codingu” podczas jednego z wystąpień. Była to okazja do uzyskania dużej dawki wiedzy i umiejętności praktycznych w procesach tworzenia wyglądu dokumentów hipertekstowych. 


Niektóre z prezentacji stanowiły przekazanie własnych doświadczeń z najnowszymi technologiami z pracy zawodowej w zakresie zastosowań informatyki, Internetu rzeczy i bezpieczeństwa.

Prezentacje ukazywały w prawdziwych przykładach technologie, na wielu płaszczyznach - od systemów alarmowych, wpływu informatyki na szeroko pojętą gospodarkę po podstawy machine learningu. Na koniec nowi studenci mogli się dowiedzieć w jaki sposób uzyskać dostęp do Internetu na WNŚ. Liczne pytania i stanowiska stanowiły okazję do rozwoju dla studentów umiejętności argumentowania w dyskusji, uzasadniania własnego stanowiska oraz poszerzenia wiedzy. Była to także możliwość ćwiczeń z wystąpień publicznych.

W seminarium w roli prelegentów wystąpili:

  • Jarosław Kamiński: Pola, Polskie Marki 2.0, Wspieram rynek.pl - czyli jak aplikacje mobilne rozwijają polską gospodarkę.
  • Marcin Izdebski: Telefoniczne systemy alarmowe
  • Piotr Graniszewski: Warto mieć EXP-a w RegExpie - wstęp do wyrażeń regularnych
  • Marta Kisielińska: Podstawy Machine Learning
  • Kamil Breguła: Grid CSS
  • Hubert Świerczewski: Różne metody dostępu do Internetu na UPH


Wydarzenie stanowiło kontynuację zainaugurowanego w styczniu 2017 roku cyklu seminariów naukowych w Instytucie Informatyki UPH. Polecamy uwadze relacje także z pozostałych wydarzeń cyklu:

Wyrażamy nadzieję, iż prezentowane tematy zarówno poszerzają horyzonty jak i integrują środowisko studenckie. Zapraszamy na kolejne seminaria wszystkich chętnych, zarówno szkoły jak i wszystkie osoby, które chcą poszerzać swoją pasję informatyczną.