tytulowe

W dniu 3 grudnia 2014r. w Akademickiej Galerii Fotografii odbyło się oficjalne otwarcie wystawy prac znanego siedleckiego podróżnika i fotografika Bogusława Skarusa. Wernisaż nosił nazwę „Ludzie i miejsca prawdziwe” i stanowił przekrój licznych podróży autora, który odwiedził z obiektywem aż pięć kontynentów. Fotografia nie kłamie, zdjęcia przedstawiają prawdziwe a zarazem egzotyczne dla nas miejsca i niezwykłych ludzi. Wystawę oficjalnie otworzyła Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych dr hab. Wiesława Barszczewska. Otwarciu poza autorem przewodniczyli dyrektor Instytutu Informatyki prof. dr hab. inż. Andrzej Barczak, założyciel Akademickiej Galerii Fotografii mgr Stefan Skulimowski oraz  jej obecny opiekun dr Marek Pilski. Spotkanie zgromadziło wielu sympatyków fotografii, wśród nich licznie przybyli pracownicy WNŚ, przyjaciele autora oraz zainteresowani studenci naszej uczelni.

Wernisaż (ponad 60 fotografii) oglądać można od 12 listopada 2014r. do 27 lutego 2015r. w godzinach 8:00 - 19:00. Galeria znajduje się na dwóch kondygnacjach budynku Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51. Wstęp wolny.

Boguslaw Skarus – animator kultury, wieloletni pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, pasjonat fotografii i dalekich podróży. W 2003 r. otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Siedlce w dziedzinie fotografii. W 2009 roku został uhonorowany "Wawrzynem Siedleckim" za całokształt pracy. Swoją pasję rozwija od ponad 30 lat. Początkowo fotografował Mazowsze i Podlasie, by potem wyruszać w coraz to bardziej odległe zakątki świata. Odwiedził i uwiecznił na zdjęciach m.in. Tajlandię, Kambodżę, Birmę, Laos, Indie, Nepal, Peru, Boliwię, Ekwador, Wenezuelę, Kirgistan, Tadżykistan, Tybet. Oprócz wernisaży i wystaw, które organizuje po każdej, od wielu lat spotyka się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i CKU, uczniami szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz szkół wyższych i przybliża im uroki odwiedzonych krajów. Opowiada o tradycjach i zwyczajach, obrzędach, ludziach i miejscach, które poznał. Relacje z wyżej wymienionych spotkań można bez trudu odnaleźć w Internecie.

Strona domowa autora: www.skarus.pl

Fotogaleria

Foto: Piotr Uziak