tytulowe

7 października w Akademickiej Galerii Fotografii przy ulicy Sienkiewicza 51 w gmachu Instytutu Informatyki Wydziału Nauk Ścisłych UPH w Siedlcach odbył się wernisaż czterech wystaw fotograficznych.


Pierwsza z nich to "Street Foto. Siedlce – moje miasto", która jest efektem dwumiesięcznej pracy piętnastu autorów – uczestników realizowanego przez stowarzyszenie DESCARTES projektu warsztatów fotografii ulicznej o tej samej nazwie. Warsztaty obejmowały cykl wykładów, plenerów i konsultacji. Warsztaty prowadzone były przez Joannę KinowskąKatarzynę Kiki KrzykowskąMateusza GrybczynskiegoMaksa Skrzeczkowskiego i Marcina Sutryka. Do wystawy zostały wybrane najlepsze prace ukazujące wieloaspektowy obraz Siedlec. Każde zdjęcie ukazuje miasto, ujęte w sposób oczywisty lub zaskakujący, prezentując tym samym miasto znane-nieznane. Zaprezentowane fotografie przedstawiają miejsca najczęściej odwiedzane przez siedlczan, jak również zapomniane, schowane w osiedlowych podwórkach. To galeria miejsc, twarzy, sytuacji… Te zdjęcia mogą wprawić w zachwyt, sprowokować uśmiech lub też skłonić do refleksji. Autorami wystawy są: Renata Ciok, Mariusz Cudny,Aneta Durka, Marcin Garucki, Damian Hardej, Aleksandra Jurkowska, Magdalena Kąca, Izabela Kuniewicz, Jarek Kurzawa, Krzysztof Miduch, Dorota Pogorzelska, Adrian Rykiel, Aleksander Skums, Kamil Soseński oraz Łukasz Wawrzyszczuk.
Kolejne trzy wystawy znajdują się na pierwszym piętrze AGF. Są to kolejno:

  • „The Underpass” Katarzyny Krzykowskiej, prezentowany cykl jest niezamkniętą obserwacją socjologiczną tego, co się dzieje w warszawskich podziemiach.
  • „Plecy” Mateusza Grybczyńskiego, fotografia, których bohaterami są ludzie codziennie przemieszczający się po ulicach miasta fotografowani z tyłu.
  • „Powidoki” Marcina Sutryka, który przedstawia na swoich fotografiach miejskie zjawisko powidoku. Ciekawostką w tym przypadku jest fakt, iż te zdjęcia zostały wykonane w formie analogowej i nie zostały obrobione w żadnym programie graficznym.

Wernisaż otworzył zastępca dyrektora Instytutu Informatyki dr Mirosław Barański. Nad wystawą czuwał jej kurator dr Marek Pilski.

Wystawę można oglądać do 6 listopada 2015r. w Akademickiej Galerii Fotografii, codziennie w godz. 8:00-19:30.

 

Fotogaleria

Foto: Piotr Uziak