wystawa karolina sadlo 01

Akademicka Galeria Fotografii zaprasza na wystawę fotografii Karoliny Sadło zatytułowanej "Wysztukować". Miejsce wystawy: AGF w budynku Instytutu Informatyki przy ul. Sienkiewicza 51 (pierwsze piętro). Fotografie można oglądać od 25.09.2017 do dnia 30.11.2017 roku w godz. 8:00 - 19:00 wstęp wolny.

Fotografie powstały w trakcie wyjazdu do Niemiec, w poszukiwaniu tego, co w sztuce dzieje się teraz.

Nie chciałam tworzyć SZTUKI, a jedynie uchwycić to, co dla mnie wydawało się interesujące, będąc pod wrażeniem oglądanych prac. Fotografowałam miejsca i sytuacje w których one się znajdują, tworząc z nich mój obraz współczesnego świata.

Wysztukowane, bo właśnie „uszyte z kawałków”, które dostrzegłam w miejscach mojej podróży.

Jestem studentką drugiego roku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych w Siedlcach.
Od dawna interesuję się szeroko rozumianą plastyką, jednak dopiero niedawno odkryłam wartość sztuki współczesnej. Uświadomiłam sobie, że obszar moich działań musi skupiać się na tym co dzieje się aktualnie, a nie na odległej historii, do której jednak podchodzę z szacunkiem.
Odwiedziłam w tym roku, w Grecji oraz Niemczech, wystawę sztuki współczesnej „Documenta 14” oraz „Sculpture Projecte in Munster”. Te doświadczenia wywarły na mnie duży wpływ, dlatego teraz chcę się nimi dzielić.

Karolina Sadło

Fotogaleria